Arstarulsmirus laiž klajā jaunu singlu «Mācos mācīties»

FOTO: Artūrs Kondrāts

Mūzikas producents un izpildītājs Arstarulsmirus — iepriekš zināms kā Gustavo — pēc gandrīz trīs gadu pauzes publisko jaunu dziesmu singlu «Mācos mācīties».

Jaunais skaņdarbs ir pirmais vēstnesis no izpildītāja topošā albuma «Vēlējuma dziesmas», kuru plānots izdot nākamgad.

«Mēs dzīvojam tik ļoti dinamiskā laikmetā, ka arvien biežāk cilvēkam atklājas pavisam jaunas darbības jomas un līdz šim nebijušas profesijas. Šādos mainīgos apstākļos mācīšanās prasmes attīstīšana var pamatoti kļūt par dzīvesveida neatņemamu sastāvdaļu. Dziesma «Mācos mācīties» ir mans vēlējums ikvienam, kurš ir apņēmības pilns mācīties un apzināti turpina sevis izziņas procesu visa mūža garumā, meklējot inovatīvas izglītošanās pieejas,» par dziesmas tapšanas motivāciju stāsta Arstarulsmirus.

Dziesma «Mācos mācīties» ir izvēlēta par jaunās mācību satura platformas SOMA oficiālo identitātes muzikālo kompozīciju.

«Pirmoreiz izdzirdot vārdus «Atrast vajadzīgo sevī, lai biežāk iedvesmotu Tevi», es nodomāju: «Lieliski, ka var tik īsi un kodolīgi izteikt mācīšanās būtību». Paldies Arstarulsmirus par labiem ceļa vārdiem inovatīvajai platformai SOMA — risinājumam, kas nojauks barjeras jauno tehnoloģiju izmantošanai, lai mācītos jebkurā laikā un vietā. Šī lietotne ir gluži kā izglītības jomas «Spotify», kas piedāvā apgūt un lietot mācību saturu mūsdienīgā, jauniešiem un skolotājiem draudzīgā formā, iedvesmojot mācīties kopā. Arī Arstarulsmirus pats ir kā piemērs tam, cik svarīgi ir nepārtraukti attīstīties un iedvesmot gan sevi, gan citus apgūt ko jaunu,» komentē platformas SOMA idejas autors, izglītības uzņēmuma «Lielvārds» dibinātājs un vadītājs Aivars Gribusts.

Iepriekš Arstarulsmirus muzicējis ar skatuves vārdu Gustavo, līdzšinējās karjeras laikā izdevis četrus solo albumus, producējis grupas «Prāta vētra» albumu «Tur kaut kam ir jābūt» un sniedzis koncertus, kuros tika pulcēti vairāki desmiti tūkstoši cilvēku klausītāju. Gustavo bija ir viens no hip hop žanra celmlaužiem Latvijā, 2013. gadā paziņojot par projekta Gustavo noslēgumu. Tam sekoja darbs pie jauna materiāla, kas žanra ziņā raksturojams kā melodiskas, līdzi dziedamas dziesmas, kas saturiski pauž sirsnīgu, cieņpilnu attieksmi pret sevi, līdzcilvēkiem, kā arī tieksmi uz iekšēju pilnveidošanos.

Dziesmas vizualizācija:

Uz augšu