Sieviete ar bārdu kļuvusi par slavenību

FOTO: Facebook.com/Harnaam Kaur

Modele Harnaama Kaura (24) no Bekšīras ir jaunākā sieviete pasaulē, kura audzē bārdu. Šis fakts apstiprināts ar Pasaules Ginesa rekorda sertifikātu.

Drosmi audzēt bārdu Harnaama saņēmusi pēc tam, kad pievērsusies sikhu reliģijai. Jau no 12 gadu vecuma viņai ir problēmas ar lieko apmatojumu, ko izraisa policistisko olnīcu sindroms.

Skolas laikā viņa ļoti pārdzīvojusi savu problēmu, citi skolēni viņu apsmējuši. Harnaama ik nedēļu vairākkārt veikusi depilāciju, skuvusies un visādi centusies savu problēmu slēpt no citiem. Beidzot viņai nav bijusi vēlēšanās iziet no mājas un sākusi domāt par pašnāvību. Vēlāk viņa nolēmusi enerģiju, ko izliek domās par dzīves beigšanu, labāk ielikt pašā dzīvē un darīt ko labu pasaulē.

Tagad Harnaama nolēmusi vairs neslēpties un necīnīties ar lieko apmatojumu. Viņa nolēmusi audzēt bārdu, pie šāda lēmuma viņa nonākusi pēc tam, kad pievērsusies sikhu reliģijai. Harnaama uzskata, ka Dievs viņu tādu ir radījis, tāpēc viņai nav jākaunas no sava izskata. Viņa var būt sievišķīga arī ar bārdu. Protams, uz ielas cilvēki atskatās, bieži viņa dzird dažādas replikas un sajūt pārsteigtus skatienus.

Liels atbalsts Harnaamai ir viņas brālis un ģimene. Pirms gada Harnaama domāja par to, ka šādā izskatā viņai būs grūti atrast darbu vai dzīvesbiedru, bet viņa bija stipra savā ticībā un pārliecībā, uzskatot, ka nekas nepiespiedīs viņu mainīt savu viedokli.

Brīnums notika - šī gada martā viņa bija pirmā modele ar bārdu pasaulē, kura staigāja pa Londonas Modes nedēļas mēli.

Harnaama domā, ka gan sievietes, gan vīrieši ar savu ķermeni var darīt to, ko vēlas - būt plikpauri, bārdaini, tievi vai resni, jebkādi, galvenais, ka laimīgi. Viņas devīze: «Mans ķermenis, mani likumi.»