Šmits/Samoilovs izcīna zeltu Eiropas U-22 čempionātā

Latvijas pludmales volejbola pāris Kristaps Šmits/Mihails Samoilovs svētdien Majoru pludmalē izcīnīja Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas U-22 čempionāta zelta medaļas.

Latvijas duets finālmačā ar rezultātu 2-0 (21:13, 21:19) pārspēja spāņus Alehandro Uertu Pastoru/Havjeru Uertu Pastoru, kuri turnīrā bija izlikti ar septīto numuru.

Latvijas duets maču iesāka ar eisu un ātri panāca 5:1. Seta turpinājumā mājinieki dominēja laukumā un uzvarēja ar rezultātu 21:13. Otrais sets iesākās līdzīgi, bet tā vidū pretinieki iekrāja četru punktu pārsvaru (13:9). Turpinājumā Šmitam/Samoilovam nedaudz izdevās sadeldēt pretinieku handikapu, turklāt seta beigās tika atspēlētas vairākas setbumbas un gūta uzvara ar 21:19.

Šmits un Samoilovs pērn ieguva bronzas godalgas pasaules U-21 čempionātā.

Vīru turnīrā bronzu izcīnīja ar 11.numuru izliktie lietuvieši Audrs Knass/Patriks Stankevičs, kuri ar rezultātu 2-0 (21:19, 21:12) pārspēja sacensību 28.numuru Denisu Šekunovu un Dmitriju Veretjuku no Krievijas.

Pirms tam pusfinālā Šmits/Samoilovs pusfinālā ar rezultātu 2-1 (21:19, 16:21, 15:11) pārspēja Krievijas sportistus, bet Pastori ar 2-0 (22:20, 21:18) apspēlēja lietuviešus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas pludmales volejbola pāris Tīna Laura Graudiņa/Anastasija Kravčenoka svētdien kļuva par Eiropas U-22 čempionāta vicečempionēm.

Ar pirmo numuru izliktais Latvijas duets finālmačā ar 0-2 (11:21, 19:21) zaudēja Krievijas pārim Nadeždai Makroguzovai/Svetlanai Holominai, kuras turnīrā bija izliktas ar otro numuru.

Latvijas duets šajā mačā guva pirmo punktu, bet pēc tam ātri nonāca iedzinējos un pārliecinoši zaudēja savu setu. Otrajā setā mājinieces izrādīja jau krietni lielāku pretestību un sākumā panāca 8:4, bet vēlāk pretinieces izlīdzināja rezultātu - 9:9. Pāris izspēles ritēja punkts punktā, bet pēc tam Krievijas duets pārņēma vadību. Lai gan seta galotnē mājinieces pietuvojās līdz pāris punktu deficītam, tomēr atspēlēties neizdevās un pretinieču pārākums tika atzīts ar 19:21.

Graudiņa duetā ar Kravčenoku pirms diviem gadiem tika kronētas par Eiropas čempionēm U-22 vecuma grupā, bet pērn titula aizstāvēšana apstājās ceturtdaļfinālā. Tāpat Graudiņa duetā ar Paulu Ņečiporuku 2015.gadā Rīgā uzvarēja Eiropas U-18 čempionātā.

Pirms tam bronzas mačā ar 20.numuru izliktās spānietes Daniela Alvaresa Mendosa/Marija Belēna Karro ar rezultātu 2-1 (16:21, 21:15, 15:12) pārspēja itālietes Klaudiju Pučinelli/Gaju Traballi, kurām piešķirts 14.numurs.

Kā vēstīts, pusfinālā Latvijas pāris ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:19) pārspēja Spānijas duetu, kamēr Makroguzova/Holomina ar 2-0 (21:17, 21:16) pieveica itālietes.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka apakšgrupu turnīrā Graudiņa/Kravčenoka izcīnīja uzvaras visās trijās spēlēs, automātiski iekļūstot izslēgšanas turnīra otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā, kur ar 2-1 (19:21, 21:13, 15:9) sestdien uzvarēja ar 27.numuru izliktās vācietes Jūliku Hofmani/Sāru Šulcu.

Savukārt ceturtdaļfinālā ar 2-0 (21:13, 21:17) tika uzveiktas norvēģietes Sunnivu Helanni-Hansenu/Emīliju Olimstadu, kurām bija ticis 24.numurs.

Tikmēr Šmits/Samoilovs savā apakšgrupā guva divas uzvaras trīs spēlēs un arī varēja izslēgšanas sacensības sākt no astotdaļfināla, kur ar 2-0 (21:17, 21:13) uzvarēja ar sesto numuru izliktos poļus Maceju Levicki un Milošu Kruku, bet ceturtdaļfinālā aizraujošā cīņā ar 2-1 (16:21, 21:18: 21:19) tika pieveikti sacensību astotais numurs Florians Brērs un Īvs Hauseners no Šveices.

Pirms tam astotdaļfinālā zaudējumus cieta Varvara Brailko/Anete Namiķe, Vanesa Grosberga/Kristīne Briede un Aleksandrs Nasonovs/Roberts Kļaviņš, kuri tādējādi Eiropas U-22 čempionātu noslēdza dalītā 17.vietā.

No sešiem Latvijas duetiem izslēgšanas turnīrā neiekļuva tikai Rinalds Aišpurs/Rinalds Belerts, kuri apakšgrupā cieta trīs zaudējumus.

Augsta līmeņa pludmales volejbola spēles Jūrmalā notiek ik gadu. Pērn notika kontinenta meistarsacīkstes pieaugušajiem, kur par vicečempioniem kļuva pašmāju duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.