Krievijā nopeļ Viljamsa video dziesmai, kurā piedalās koris «Gaudeamus»

FOTO: AP/Scanpix

Krievijā nopēlumu izpelnījies britu dziedātāja Robija Viljamsa jaunās dziesmas «Party Like A Russian» videoklips, kurā attēloti dažādi stereotipi par krievu kultūru, vēsta laikraksts «The Guardian».

Daži krievu mediji prognozējuši, ka Viljamsam varētu aizliegt nākotnē uzstāties Krievijā.

42 gadus vecais Viljamss dzied par līderi, kurš «piesavinās naudu no veselas nācijas, pieņem sīknaudu un uzbūvē pats savu kosmosa staciju». «Nevar noliegt vai apstrīdēt - es esmu mūsdienu Rasputins,» dzied Viljamss, kamēr viņam apkārt dejo balerīnas.

Daži skatītāji izteikušies, ka bagātīgais stereotipu attēlojums balansējot uz robežas ar rasismu.

Telekanāls «Vesti» pārraidīja video fragmentu un sacīja, ka krievu apsmiešana esot vienīgais veids, kā dziedātājs, kura popularitāte «pēdējos gados ir drīzāk atmiņa, nevis realitāte», varējis glābt savu karjeru.

Tabloīds «Life» sasauca «ekspertu paneli», kas pieļauj iespēju, ka Viljamsam vairs neļaus uzstāties Krievijā, jo, lai gan Krievijas iedzīvotāji nebaidās pavilkt viens otru uz zoba, ārzemniekiem tas neesot ļauts.

Taču Viljamss sociālajos tīklos noliedza, ka dziesma esot sacerēta par Putinu. Intervijā laikrakstam «The Sun» Viljamss teica, ka dziesma un video tikai norādot uz faktu, ka «krievi prot uzdzīvot».

Viljamsa videoklipu aizstāvēja krievu dziedātājs Jurijs Loza, kurš slavens kļuva 80.gados. «Viņš to uzņēma ar lielu pietāti,» uzskata Loza. «Tur redzama ballīte, ko varētu būt rīkojis vidējā līmeņa ierēdnis, pat ne oligarhs.»

Politiķe Marija Baronova sacīja, ka klipā veiksmīgi attēlota neliela daļa Krievijas sabiedrības. «Mūsdienu elites ir apmierinātas ar atspoguļojumu,» viņa teica.

Dziesmā izmantota Sergeja Prokofjeva baleta «Romeo un Džuljeta» skaņdarba «Bruņinieku deja» melodija. 80.gadu beigās padomju televīzijas producenti bieži izmantoja melodiju kā fona mūziku politiskiem sižetiem, kā rezultātā skatītājiem tā saistās ar gadiem pirms PSRS sabrukuma.

Dziesmas «Party Like A Russian» tapšanā piedalījies arī Rīgas Tehniskās Universitātas (RTU) vīru koris «Gaudeamus».

Uz augšu