Foto: Hiphopa mākslinieka Ozola jubilejas koncerts «Palladium»

FOTO: Kaspars Meinerts/Apollo

2.decembrī koncertzālē «Palladium» hiphopa mākslinieks Ģirts Rozentāls jeb Ozols uzstājās īpašā jubilejas koncertā. Jubilejas koncertprogrammā «Laika kapsula» Ozols izpildīs aizvadītajā divdesmitgadē tapušus skaņdarbus. Uz skatuves hiphopa māksliniekam pievienojās viņa draugi un domubiedri, Edavārdi, Nātre, Kurts un citi, ar kuriem šo gadu laikā izveidojusies sadarbība neskaitāmos projektos.

Savas radošās darbības laikā Ozols uzstājies Dziesmu svētkos ar apvienoto kopkori, ar apvienību «Austrumu bloks» viesojies pie eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, vienīgais no latviešu hiphopa izpildītājiem sasniedzis «Zelta diska» statusu ar albumu «Cieņa un mīlestība» un četras reizes saņēmis «Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu», turklāt aizvadītajā gadā «Zelta mikrofons» saņemts tieši par atgriešanās albumu «Atpakaļ nākotnē».

Ozols ir viens no Latvijas hiphopa mūzikas pamatlicējiem. Muzikālo darbību viņš sāka 1996.gadā grupu «Fact» un «Rool Makaz» sastāvā. Savukārt solokarjeru viņš sācis aizvadītās desmitgades sākumā ar debijas singlu «Neko 2005» 2000.gadā, kuram sekoja albums «Cieņa un mīlestība» 2001.gadā un gadu vēlāk albums «Augstāk, tālāk, stiprāk». Nākamais albums «Dūzis» iznāca 2003.gadā, bet 2009.gadā tika izdots albums «Neatkarība». Pēc vairāku gadu pārtraukuma 2015.gadā Ozols atgriezās Latvijas mūzikā ar savu piekto studijas albumu «Atpakaļ nākotnē».

Uz augšu