Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Straujuma: Deputātu «kvotas» izauga līdz 20 miljoniem eiro saistībā ar ZZS centieniem piešķirt naudu savām pašvaldībām

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Deputātu «budžeta kvotās» sadalītā summa izauga līdz 20 miljoniem eiro, jo Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) budžetā vēlējās atvēlēt lielas summas savu partijas biedru vadītajām pašvaldībām, šorīt LTV «Rīta panorāmā» pastāstīja Saeimas deputāte, ekspremjere Laimdota Straujuma.

Straujuma stāstīja, ka vienā brīdī ZZS atnākusi ar budžeta projektu, kas paredzējis ļoti iespaidīgus piešķīrumus viņu vadītājām pašvaldībām, citas pašvaldības savukārt ignorējot. Pret šādu naudas sadali pārējām koalīcijas partijām radušās iebildes, kam kompromiss rasts, palielinot kopējo piešķīrumu summu un līdzekļus piešķirot plašākam pašvaldību lokam.

Šādos apstākļos būtu melīgi teikt, ka «kvotu» pieaugums būtu tikai deputātu izdomāts, uzsvēra politiķe un norādīja, ka naudas piešķīrumi, protams, bija saskaņoti gan ar premjeru Māri Kučinski (ZZS), gan ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS).

Protams, pašvaldībām vajadzību ir daudz un vairums no «kvotu» priekšlikumiem bija jēdzīgi, taču turpmāk «Vienotība» uz šādiem kompromisiem vairs neizies, solīja Straujuma. Viņa uzsvēra, ka nevar liegt iespēju deputātiem iesniegt priekšlikumus budžetam, tomēr 20 miljoni eiro ir pārāk liela summa, kuru sadalīt šādā veidā.

Straujuma pieļāva, ka risinājums varētu būtu atjaunot valsts investīciju programmu pašvaldībām, caur kuru līdzekļus pašvaldībām dalītu pēc skaidrākiem kritērijiem.

Kopumā valsts nākamā gada budžetu Straujuma novērtēja kā apmierinošu.

Aktuālākās ziņas