Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Foto: Viesi apmeklē Čaikovska operas «Jevgeņijs Oņegins» pirmizrādi

FOTO: Kaspars Meinerts/Apollo

8.decembrī Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB) notika Pētera Čaikovska operas «Jevgeņijs Oņegins» jauniestudējuma pirmizrāde. Aplūko pirmizrādes viesus!

Operu veidojis muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis, diriģents Jānis Liepiņš, režisore Rēzija Kalniņa, scenogrāfs Mihails Kramenko, gaismu mākslinieks Sergejs Skorņeckis, kustību režisore Ilze Zīriņa, savukārt kostīmus veido modes zīmols «Amoralle».

Titullomu interpretē Jānis Apeinis vai Rihards Mačanovskis, Tatjana būs Dana Bramane vai Evija Martinsone, Ļenskis - Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs vai Juris Jope, Olga - Oksana Volkova vai Laura Grecka, Gremins - Krišjānis Norvelis vai Romāns Poļisadovs, Larina - Kristīne Zadovska vai Aira Rūrāne, aukle - Ilona Bagele vai Andžella Goba.

Čaikovska opera «Jevgeņijs Oņegins» pasaules pirmizrādi piedzīvoja 1879.gadā Maskavas Mazajā teātrī. Pēc Aleksandra Puškina romāna dzejā motīviem operas libretu radīja pats komponists un viņa domubiedrs Konstantīns Šilovskis. Rīgā «Jevgeņijs Oņegins» pirmo reizi iestudēts jau 1896.gadā. Jaunais iestudējums būs 12. šīs operas uzvedums Latvijā.

«Jevgeņijs Oņegins» ir Kalniņas debija Latvijas Nacionālajā operā. Viņa Novosibirskas Akadēmiskajā operas un baleta teātrī iestudējusi tādas izrādes kā «Traviata», «Kara rekviēms», «Žanna d'Arka uz sārta» un «Mesa».

Nākamās «Jevgeņija Oņegina» izrādes paredzētas 9. un 10.decembrī, 20.janvārī un 16.februārī.

Redaktors iesaka