Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dailes teātrī radošā darba vakarā tiksies Olga Dreģe un Ivars Kleins

FOTO: Daina Geidmane

Turpinot Dailes teātra pasākumu ciklu «Spēlmaņu sarunas», 8.janvārī plkst.18 teātra Mazajā zālē notiks aktrises Olgas Dreģes un žurnālista Ivara Kleina radošā darba vakars «Skatuve pulsē. Teātra sirds», informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

Viņa norādīja, ka abu dzīves saistītas ar teātri - Dreģe uz Dailes teātra skatuves strādā no leģendārā režisora Eduarda Smiļģa laika un atveidojusi vairāk nekā simts lomu, savukārt Kleins uzrakstījis simtiem interviju un rakstu par aktieriem, turklāt šogad iznāca viņa grāmata «Iemiesošanās», kas vēsta par lomu radīšanas procesu un aktieru pārdomām.

Pasākuma «Skatuve pulsē. Teātra sirds» gaitā Kleins aicinās Dreģi pāršķirstīt Dailes teātra vēstures lappuses ciešā saistībā ar aktrises pašas radošo mūžu, jo viņas talants tajās ierakstījis gan dramatiskas, gan muzikālas zīmes. Dreģe atklās, ko tās nozīmē mākslinieces profesionālās pieredzes kopainā un kā veido viņas skatījumu uz radošo procesu mūsdienu kontekstā.

Pasākuma muzikālā daļa nodota Dailes teātra muzikālās daļas vadītāja Jura Vaivoda ziņā.

Bezmaksas ielūgumus uz «Spēlmaņu sarunām» var saņemt no 28.decembra «Biļešu paradīzes» kasēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc viens interesents var saņemt divus ielūgumus.

Redaktors iesaka