Kas notiek ar ķermeni, ja nenodarbojas ar seksu?

FOTO: Zwedga, CC BY-NC 2.0

Sekss ir labs, to jau mēs esam dzirdējuši, bet cik tieši labs? Dzīvesstila portāls «Soulpost» apkopojis septiņas lietas, kuras notiek ar mūsu ķermeni, ja nenodarbojamies ar seksu.

1.Augsts asinsspiediens. Regulārs sekss palīdz uzturēt asinsspiedienu normas robežās.

2.Depresija. Tas ir apburtais loks – seksa neesamība iedzen depresijā, kā dēļ ir vēl grūtāk atrast piemērotu seksa partneri vai arī sekss šī iemesla dēļ gluži vienkārši «nesanāk».

3.Problēmas ar atmiņu. Sekss palīdz smadzenēm «saražot» jaunas smadzeņu šūnas, tai skaitā arī tās, kas atbild par atmiņu.

4.Paaugstinās stress. Sekss ir dabisks veids stresa noņemšanai, jo tā laikā izdalās endorfīni un citi hormoni, kuri uzlabo garastāvokli, kā arī tā ir fiziska aktivitāte, kas pati jau par sevi palīdz atbrīvoties no uzkrātās spriedzes.

5.Paaugstināts sirdslēkmju risks. «Soulpost» raksta, ka vairāku pētījumu rezultāti liecina, ka regulārs sekss divas reizes samazina sirdslēkmju risku.

6.Sievietēm – vaginālais sausums. Pēc ilgas seksa neesamības sievietes organisms var «aizmirst», kā izstrādāt «dabīgo lubrikantu», kas nepieciešams, lai nodarbošanās ar seksu būtu patīkama.

7.Problēmas ar urīna saturēšanu. Šis gan pārsvarā attiecas uz sievietēm, jo seksa laikā viņām tiek trenēti iegurņa muskuļi, kas palīdz kontrolēt urīnu.

Uz augšu
Back