T 3.03.2021.

Portmane: Par «No Strings Attached» saņēmu 3 reizes mazāk nekā Kačers

FOTO: TASS/Scanpix

Amerikāņu aktrise un ASV Kinoakadēmijas balvas «Oskars» laureāte Natālija Portmane paziņojusi, ka 2011.gadā par darbu Aivena Reitmena režisētajā romantiskajā komēdijā «No Strings Attached» («Nekādu saistību») saņēma trīs reizes mazāku atalgojumu nekā ekrāna partneris Eštons Kačers.

Intervijā Lielbritānijas žurnālam «Marie Claire» aktrise stāstīja, ka zināja par galveno lomu atveidotāju algas atšķirību jau kinolentes veidošanas laikā, bet tolaik uzskatīja, ka par to nav jēgas sūkstēties. «Mums maksā daudz, tādēļ ir grūti sūdzēties, bet nevienlīdzība ir milzīga,» atzina Portmane.

Portmane teica, ka sieviešu un vīriešu algas nevienlīdzība Holivudā ir lielāka nekā jebkurā citā jomā ASV, jo «lielākajā daļā profesiju sievietes saņem 80 centus pret dolāru (ko saņem vīrietis). Holivudā mēs saņemam 30 centus pret dolāru».

Viņa stāstīja, ka Holivudā valda «kvotas», kurās tiek ņemta vērā konkrētā aktiera visu laiku lielākā alga. «No Strings Attached» veidotāji Portmanei paskaidrojuši, ka Kačera «kvota» ir trīs reizes lielāka nekā viņai, tādēļ viņas alga būs trīs reizes mazāka nekā otram filmas galvenās lomas atveidotājam.

35 gadus vecā aktrise norādīja, ka, viņasprāt, sieviešu un vīriešu spējas režisora darbā neatšķiras. «Mums vienkārši ir acīmredzamas problēmas, ka sievietēm netiek dotas iespējas,» viņa secināja. Portmane teica, ka sievietēm ir jābūt «daļai no risinājuma, nevis problēmas iemūžinātājām».

FOTO: TASS/Scanpix

Kačera pārstāvji nav komentējuši Portmanes apgalvojumus.

Aktrises jaunākais kinodarbs ir Žaklīnas Kenedijas atveidojums Pablo Laraīna veidotajā bioloģiskajā drāmā «Jackie» («Džekija»), par ko viņa tiek minēta kā viena no potenciālajām pretendentēm uz «Oskara» balvu kā labākā aktrise.

Portmane pašlaik ir sava otrā bērna gaidībās. Viņas un franču baletdejotāja un horeogrāfa Benžamēna Milpjē ģimenē jau aug piecus gadus vecais dēls Alefs.

Pēdējā laikā Holivudas aktrises arvien biežāk norāda uz nevienlīdzīgu darba samaksu, sakot, ka nereti par lielākām un sarežģītākām lomām saņem krietni mazāku atalgojumu nekā kolēģi vīrieši.

Redaktors iesaka