Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Boriss Rezņiks laiž klajā jaunu dziesmu «Lietus melodija»

FOTO: Jānis Deinats

Šī gada jubilārs Boriss Rezņiks šodien laiž klajā jaunu dziesmu «Lietus melodija» ar Valda Pavlovska vārdiem, to iedziedājusi Ginta Krievkalna. 

«Es reti rakstu jaunas dziesmas, bet gribējās uzrakstīt kaut ko skaistu tieši uz jubileju. Šoreiz uzraktīju tikai melodiju, teksta nebija. Iedziedāju to sākumā pats vienkārši uz kaut kādām zilbēm un kopā ar stāstu iedevu Valdim Pavlovskim. Viņš noklausījās un piedāvāja savu stāstu, tā dziesma radās,» par savu jaunāko veikumu saka komponists Boriss Rezņiks. Borisu Rezņiku un Valdi Pavlovski saista ilga un veiksmīga sadarbība, abu pazīstamākais kopdarbs noteikti ir viena no Atmodas laika himnām «Atmostas Baltija».

«Klausoties Borisa atsūtīto melodiju, jau pie otrās reizes iztēlē ieraudzīju sievieti, kura puskrēslā sēdēja saritinājusies uz dīvāna, rokās viņai bija vīna glāze, uz galda pusizdegusi svece, bet pa aizsvīdušo rūti ritēja lietus asaras. Šķietamajā klusumā bija dzirdama tikai lietus melodija, ko lāses «spēlēja» logā. Šajā melodijā centos ielikt viņas atmiņas,» par dziesmu saka tās vārdu autors Valdis Pavlovskis.

Šobrīd komponists aktīvi gatavojas saviem 70 gadu jubilejas lielkoncertiem «Mana mūža melodijas», pirmais jubilejas koncerts notiks komponista dzimšanas dienā Rīgā, Kongresu namā 3.maijā, bet otrs Vidzemes koncertzālē «Cēsis» - 5.maijā.

Koncertprogrammā «Mana mūža melodijas» piedalīsies Ralfs Eilands, Kristīna Zaharova, Mārtiņš Ruskis, Aija Vītoliņa un leģendārie mūziķi no grupas Eolika - Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies muzikālā grupa Mārča Auziņa vadībā un Vidzemes augstienes kamerorķestris. Koncertā piedalīsies jauktais koris, kā arī tuvi un tāli viesi, ar saviem muzikālajiem pārsteigumiem.

Ginta Krievkalna un Boriss Rezņiks «Lietus melodija»

Redaktors iesaka