Londonas terorists trīs reizes apmeklējis Saūda Arābiju

FOTO: AP/Scanpix

Londonā teroraktu trešdien sarīkojušais vīrietis trīs reizes ir apmeklējis Saūda Arābiju un mācījis tur angļu valodu, atklājusi Saūda Arābijas vēstniecība Lielbritānijā.

Vēstniecība paziņoja, ka 52 gadus vecais Lielbritānijas pilsonis Halids Masuds (Khalid Masood) angļu valodu Saūda Arābijā mācījis no 2005. gada novembra līdz 2006. gada novembrim, kā arī no 2008.gada aprīļa līdz 2009.gada aprīlim.

Piektdien izplatītajā vēstniecības paziņojumā piebilsts, ka Masudam bijusi darba vīza.

2015. gada martā viņš Saūda Arābijā ieradies uz sešām dienām.

Vēstniecība norādīja, ka Saūda Arābijas drošības dienesti Masudu nav uzraudzījuši, un viņam tur nav bijušas problēmas ar likumu.

Lielbritānijas policija ir paziņojusi, ka Masuds no 1983. līdz 2003. gadam ticis vairākkārtīgi notiesāts, tostarp par smagu miesas bojājumu nodarīšanu, ieroča glabāšanu un sabiedriskās kārtības traucēšanu. Tomēr viņš nekad nav bijis notiesāts par terorismu.

FOTO: AP/Scanpix

Trešdien notikušā terorakta īstenotājs vispirms uz parlamentam līdzās esošā Vestminsteras tilta ar automašīnu ietriecās gājējos, divus nogalinot un desmitiem ievainojot, un viens no šiem ievainotajiem nomira ceturtdienas vakarā.

Pēc tam uzbrucējs pie parlamenta ēkas nodūra policistu, bet pašu uzbrucēju nošāva bruņoti policisti.

Izceļoties apšaudei ar uzbrucēju pie parlamenta ēkas, tika slēgta Vestminsteras pils.

Par teroraktu atbildību uzņēmies džihādistu grupējums «Islāma valsts».

Uz augšu