Pēc ilgstoša pārtraukuma atjauno tiesvedību krimināllietā pret Vaškeviču

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa uz 4.oktobri skatīšanai nozīmējusi krimināllietu pret Finanšu ministrijas (FM) ierēdni, bijušo Muitas Kriminālpārvaldes vadītāju Vladimiru Vaškeviču apsūdzībā par korupciju, liecina ieraksts Tiesu kalendārā.

Šādu lēmumu tiesnesis pieņēma 31.martā. Savukārt tiesvedība šajā tiesā lietā tika apturēta 2015.gada 7.janvārī. Tomēr pirms tam lietu skatīja Rīgas apgabaltiesa, kas 2014.gada novembrī pieņēma lēmumu par lietas apturēšanu un vēlāk to nodeva Ziemeļu rajona tiesai.

Tiesā aģentūrai LETA plašāk nekomentēja, kāds jautājums tiks skatīts sēdē.

LETA jau ziņoja, ka prokurors Arvis Miglāns lūdza Ziemeļu rajona tiesu sasaukt tiesas sēdi, lai risinātu jautājumu par Vaškeviča saukšanu pie atbildības lietā par korupciju.

Kukuļdošanas lietā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturētais Vaškevičs tika apcietināts jau 2011.gada ziemā, taču vēlāk viņu atbrīvoja pret 85 372 eiro drošības naudu. Papildus Vaškevičam tika piemēroti arī trīs citi drošības līdzekļi - aizliegums tuvoties konkrētām personām un vietai, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Pēc atbrīvošanas Vaškevičs ar tiesas atļauju devās uz Austriju, kur toreiz, pēc viņa advokātes Jeļenas Kvjatkovskas teiktā, spēji pasliktinājās viņa veselības stāvoklis, tādēļ bija nepieciešama akūta operācija un pēc tam - ārstēšanās. Tiesā viņa krimināllietā par kukuļošanu tiesvedība tika apturēta.

Latvija lūdza Austrijas varas iestādēm viņu izdot, taču Austrija atteicās to darīt. Latvijas prokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Una Rēķe aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka Latvija atkārtoti nav lūgusi Austrijai viņu izdot, jo abu valstu likumdošana to nepieļauj.

TV3 raidījums «Nekā personīga» iepriekš vēstīja, ka pērnā gada septembrī ar Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina atbalstu Briselē notika filmas «Neērtais Vaškevičs, uzbrukums valstij» izrādīšana. Filma ir par to, kā Latvijā vajā Vaškeviču un viņa sievu - uzņēmēju Ināru Vilkasti. Filmas īstie autori «Nekā personīga» atklājuši, ka lielākā daļa filmā iekļauto «faktu» patiesībā ir izdomājums.

Filmas autore Natālija raidījumam stāstījusi, ka 2014.gada vasarā visi ieradušies Vīnē, lai nofilmētu Vilkastes un Vaškeviča tikšanos slimnīcā, interviju ar Vaškeviča ārstu un Vilkastes projektu arhitektu. «Pēc mūsu filmēšanas Austrijā mēs sapratām, ka viss, ko mēs darām - visa filma -, ir uzbūvēta uz viltojumiem. No sākuma līdz beigām. Viltojums ir pati Ināra Vilkaste no žurnāla «Forbes» saraksta, viltojums ir stāsts par Vaškeviču, tā arī ir ievainota patmīlība, viltojums ir Vilkastes un Vaškeviča šķiršanās, viltojums ir arhitekts, pēc tam jau tālāk viltojums ir ārsts un tā tālāk un joprojām. Viss stāsts, ko viņa vēlējās izstāstīt, ir balstīts uz viltojumiem,» norādījusi filmas autore.

Rēķe aģentūrai LETA toreiz skaidroja, ka TV3 raidījumā minēto prokuratūra ņems vērā kā situāciju raksturojošu papildu informāciju, taču jau iepriekš prokuratūra bija ieguvusi pierādījumus tam, ka Vaškevičs kavējis kriminālprocesa virzību, tostarp atrodoties vēl Latvijā.

Prokuratūra pieprasīja raidījuma ieraksta kopiju, ko, ja notiks tiesas sēde, tiks lūgts pievienot kriminālprocesa materiāliem. Faktiski pierādījumi, par to, ka apsūdzētais veic darbības, lai kavētu lietas izskatīšanu, tika iegūti jau 2012.gada maija mēnesī, un šie pierādījumi bija nodoti tiesas rīcībā, kas bija viens no iemesliem, lai tiesā tiktu pieteikts lūgums Vaškevičam grozīt drošības līdzekli uz apcietinājumu, ar Rēķes starpniecību skaidroja prokurors Miglāns.

FM aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka, kamēr nav saņemts tiesas gala spriedums, Vaškevičs ir atstādināts no amata pienākumu pildīšanas FM, nesaglabājot atalgojumu, kā arī viņam liegts tuvoties FM.

Kā ziņots, Vaškevičs tiek apsūdzēts arī par 52 880 eiro (37 164 latu) un 5600 latu kukuļu došanu kādai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonai. Saskaņā ar apsūdzību šī kukuļošana notikusi 2010.gada beigās, 2011.gada sākumā. Iepriekš Vaškevičs pats ilgus gadus strādāja VID.

Uz augšu