Rīgā ar plašu pasākumu programmu svinēs tā dēvēto Uzvaras dienu

FOTO: miode, CC BY-SA 2.0

Otrdien Rīgā ar plašu pasākumu programmu tiks svinēta tā dēvētā Uzvaras diena, liecina pasākuma organizatoru - biedrības «9maijs.lv» - mājaslapā pieejamā informācija.

Svinības ar ziedu nolikšanu pie Uzvaras pieminekļa 9.maijā sāksies jau plkst. 10. Tajā piedalīsies arī Rīgas pilsētas vadītājs Nils Ušakovs (S) un ārvalstu vēstnieki.

Pēc ziedu nolikšanas sāksies svētku koncerts, kurā piedalīsies vairāk nekā 500 mākslinieku no Latvijas un ārvalstīm. Plkst. 19 Otrā pasaules kara upuri tiks pieminēti ar klusuma brīdi, savukārt jau plkst. 21.20 svinību viesus uzrunās Ušakovs, bet pēc tam sekos Krievijas rokgrupas «Čaif» koncerts.

Plkst. 22.45 paredzēts salūts.

Tāpat plkst. 15 sāksies gājiens, kura mērķis ir saglabāt ģimenes atmiņas par tiem ģimenes locekļiem, kuri Otrā Pasaules kara laikā ir cīnījušies Sabiedroto rindās pret nacistisko Vāciju. Gājiens tāpat kā iepriekšējos gados paredzēts no Kalnciema un Slokas ielas krustojuma pa Slokas ielu līdz Uzvaras parkam. Pasākumu pieteikušas privātpersonas Margarita Dragile un Elizabete Krivcova. Tas plānots no plkst. 15 līdz 19. Gājiens pieteikts aptuveni 1000 cilvēkiem.

Šogad pirmo reizi sapulci 9. maijā pieteikusi arī biedrība «Nacionālo karavīru atbalstam». Tā plānota Latviešu strēlnieku laukumā laikā no plkst. 15 līdz 19.30. Sapulces mērķis ir atgādināt par 2.Pasaules kara norisi, tā sekām un padomju okupācijas nodarīto kaitējumu.

Uz augšu