Sirmais neaizstāvēs pirms diviem gadiem izcīnīto Eiropas čempiona titulu

Zigismunds Sirmais

FOTO: AP/LETA

Latvijas šķēpmetējs Zigismunds Sirmais augustā Berlīnē neaizstāvēs pirms diviem gadiem izcīnīto Eiropas čempiona titulu.

Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) valde pirmdien apstiprināja Latvijas izlases sastāvu, komandā iekļaujot 17 sportistus, kuru vidū nav Sirmais.

LVS sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bļusina aģentūru LETA informēja, ka Sirmais pēc konsultēšanās ar ārstiem nolēmis, ka traumas dēļ nepiedalīsies Eiropas čempionātā.

Pirms iepriekšējās sezonas Sirmajam tika veikta pleca operācija un stadionā viņš plānoja atgriezties pērn vasarā, tomēr veselības saudzēšanas nolūkā tika pieņemts lēmums nestartēt vispār. Sacensību apritē viņš atgriezās šī gada maijā, tomēr ar augstiem rezultātiem neizcēlās.

Pirms diviem gadiem Sirmais triumfēja Eiropas čempionātā Amsterdamā, rīku raidot 86,66 metrus tālu. Kā Vecā kontinenta aktuālais čempions viņš šī gada sacensībās Berlīnē varēja piedalīties ar īpašo ielūgumu, kas pienākas iepriekšējo sacensību uzvarētājiem.

Tikmēr uz Berlīni dosies seši citi Latvijas šķēpmetēji. Dāmu konkurencē startēs Līna Mūze, Madara Palameika un Anete Kociņa, bet vīru sacīkstēs piedalīsies Rolands Štrobinders, Gatis Čakšs un Patriks Gailums.

Tāpat 100 un 200 metrus skries valsts rekordiste Sindija Bukša, 400 metrus skries Gunta Latiševa-Čudare, bet 800 metru distancē startēs Līga Velvere. Tāllēkšanā startēs Lauma Grīva, trīssoli lēks Elvijs Misāns, kārtslēkšanā piedalīsies Mareks Ārents, 50 kilometrus soļos Arnis Rumbenieks.

Vēl 400 metrus skries Jānis Leitis, 400 metru barjeroto distanci veiks Maksims Sinčukovs, bet maratona distancei pieteikti Ilona Marhele un Jānis Višķers.

Jau iepriekš bija zināms, ka daudzcīņā dāmām nstartēs Latvijas pēdējo gadu titulētākā vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa, kura arī joprojām atgūstas no traumas.

Tāpat uz Berlīni dosies treneri Gints Palameiks, Valentīna Eiduka, Mārīte Lūse, Mārcis Štrobinders, Viktors Lācis, Kimmo Kinnunens un Māris Grīva.

Eiropas čempionāts Berlīnē notiks no 6. līdz 12.augustam, sacensības tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam (LTV7).

Uz augšu