Tramps anulē Obamas vienošanos ar Kubu; atjauno daļu ierobežojumu

FOTO: AP/Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņojis, ka viņš «anulē» iepriekšējās administrācijas noslēgto «pilnīgi vienpusējo vienošanos ar Kubu».

Tramps norādījis, ka viņš padarīs atkal stingrākus dažus ceļošanas un tirdzniecības ierobežojumus, paužot pārliecību, ka «ar Dieva palīgu mēs drīzumā panāksim Kubas brīvību».

Prezidents devis rīkojumu ierobežot amerikāņu ceļojumus uz Kubu, kā arī vērsties pret uzņēmumiem, kas slēdz darījumus ar komunistiskā režīma armiju un drošības dienestiem.

Savu jauno Kubas politiku prezidents izklāstīja, uzstājoties ar runu Maiami, kur mīt liels skaits konservatīvi noskaņoto kubiešu trimdinieku.

Tomēr Tramps atstās spēkā daudzas no iepriekšējā prezidenta Baraka Obamas īstenotajām izmaiņām Aukstā kara laika Kubas politikā. Tostarp darbu turpinās no jauna Havanā atvērtā ASV vēstniecība.

«Mēs vairs neklusēsim, vērojot komunistu represijas,» klausītājiem Maiami «Mazajā Havanā» uzgavilējot, savā runā uzsvēra Tramps.

Viņš norādīja, ka sankcijas pret Kubu netiks atceltas, kamēr nebūs atbrīvoti visi politieslodzītie un netiks garantētas kubiešu tautas tiesības uz runas un pulcēšanās brīvību.

Uz augšu