Tiesa patur apcietinājumā arī aizdomās turēto administratoru Durevski

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma paturēt apcietinājumā arī aizdomās turēto, no amata atstādināto maksātnespējas procesa administratoru Nauri Durevski.

Šodien tiesa vērtēs arī administratora Māra Sprūda sūdzību par piemēroto apcietinājumu. Savukārt administratora Ilmāra Krūma sūdzību tiesa šodien jau noraidīja, paturot viņu apcietinājumā.

Visiem trim administratoriem apcietinājums piemērots kā drošības līdzeklis saskaņā ar Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas 9.jūnija lēmumiem. Tai pašā dienā tiesa apcietināja arī finansistu Jorenu Raitumu, taču viņu policija jau pēc pāris dienām atbrīvoja, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Administratori patlaban atcelti no pienākumu pildīšanas.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds kopā ar Krūmu un Raitumu. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Trijotnes apcietināšana saistīta ar likvidējamo «Trasta komercbanku».

Otrajā lietā figurē Durevskis. Viņš tiek turēts aizdomās par kukuļa izspiešanas mēģinājumu.

Pagājušā nedēļā tapa arī zināms, ka citā prokuratūras izmeklētā kriminālprocesā par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumu «Dzimtā sēta» un «Peltes īpašumi» maksātnespējas procesos starp aizdomās turētajiem ir Sprūds, viņa dzīvesbiedre maksātnespējas administratore Ilze Gulbe, kā arī kādreizējais Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs, bijušais nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Aigars Lūsis.

Uz augšu