Tiesa neskatīs ZZS Olaines domes deputāta pieteikumu par vēlēšanu atcelšanu novadā

Ilustratīvs attēls

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Administratīvās apgabaltiesas tiesnese šodien nolēma atzīt par neiesniegtu Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Olaines novada deputāta Oskara Galandera pieteikumu atcelt Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmumu un uzdot izsludināt atkārtotas vēlēšanas Olaines novadā, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Elīna Kalniņa.

Lēmums pieņemts, jo pieteikumā netika novērsts trūkums, uz kuru tiesa sākotnēji bija norādījusi. ŠĪ iemesla dēļ Galandera pieteikums tika atzīts par neiesniegtu un pārsūdzība netiks skatīta. Lēmums nav pārsūdzams.

Iepriekš tiesa lēma atstāt bez virzības Galandera pieteikumu, jo tajā bija jānovērš trūkumi.

Jau vēstīts, ka Galanders gatavojās iesniegt pārsūdzību Administratīvajā apgabaltiesā, pārsūdzot CVK lēmumu noraidīt Olaines novada domes vēlēšanu rezultātu atcelšanu. Viņš skaidroja, ka CVK noraidīja sūdzību, kurā tika aicināts atcelt 3.jūnija Olaines novada domes vēlēšanu rezultātus. Galanders pauda, ka CVK lēmumā «mani argumenti par ietekmi uz vēlēšanu rezultātu nav uzskatīti par pieminēt vērtiem, nemaz nerunājot par pārējiem».

Tāpat ziņots, ka Galanders prasību CVK pamatoja ar to, ka pašvaldība nebija laikus publicējusi deputātu kandidātu sarakstus pašvaldības laikrakstā, Jāņupes ciema vēlētājiem ir bijusi apgrūtināta iespēja nokļūt vēlēšanu iecirknī un Olaines novada vēlēšanu komisijā darbojas četri šīs pašvaldības darbinieki.

Iepazīstoties ar sūdzības saturu, uzklausot sūdzības iesniedzēju, Olaines novada domes un Olaines novada vēlēšanu komisijas pārstāvjus, CVK secināja, ka sūdzībā minētajiem apstākļiem nav bijusi ietekme uz domes vēlēšanu rezultātiem un tie nav atceļami.

Kā ziņots, Olaines domes priekšsēdētāja Andra Berga pārstāvētā Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija novada domē ieguvusi desmit no 17 deputātu mandātiem, bet Galanders ir vienīgais, kas ievēlēts no ZZS saraksta. Četras vietas domē ir «Saskaņai», bet nacionālo apvienību «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK pārstāvēs divi deputāti.

Uz augšu