Sāk kriminālprocesus saistībā ar bērna pamešanu pludmalē

Ilustratīvs attēls

FOTO: LETA

Valsts policijas Talsu iecirknī sākti divi kriminālprocesi - par iespējamu bērna atstāšanu Mērsraga pludmalē un par tai sekojošo konfliktu un miesas bojājumu nodarīšanu ziņotājiem, informē Talsu Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Ansis Zanders.

Kā vēsta Latvijas Televīzija, konflikts bijis saistīts ar kādu regbija nometni un treneru rīcību, atstājot vienu pludmalē deviņus gadus vecu bērnu. Pie pludmales atpūtnieki 29.jūlijā sastapuši aptuveni deviņus gadus vecu raudošu zēnu, kurš stāstījis, ka bijis regbija nometnē, treneri ar pārējiem bērniem aizgājuši peldēties, bet viņu atstājuši vienu.

Atpūtnieki centušies palīdzēt, meklējuši treneri, taču tas ilgi neesot izdevies. Kad treneris tomēr sazvanīts un ieradies notikuma vietā, viņš esot sācis zēnu purināt, tāpēc ziņotāji iejaukušies. Vārdu pa vārdam saruna ar bērnu pieskatītājiem esot pāraugusi fiziskā vardarbībā.

Viens no nometnes rīkotāju pārstāvjiem Deniss Denisovs, kurš pārstāv regbija klubu "Uguns lauvas", noraidījis pārmetumus, ka bērns ilgstoši bijis atstāts viens. "Mēs visu laiku sekojam līdzi, lai mums bērni ir klāt. (..) Viņš runāja ar mammu pa telefonu, viņam uzreiz bija pakaļ. Un tur kaut kāda sieviete [teica], ka viņš bija pamests bezmaz stundu. Tas fiziski tā nevarēja būt," paziņojis Denisovs.

Par notikušo sieviete uzrakstījusi iesniegumu Valsts policijai, kas tagad skaidros notikušā apstākļus. Arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā sākta pārbaude.