Foto: Oficiāli sācies 11. «Positivus» festivāls; ieradušies pirmie apmeklētāji

FOTO: Mārtiņš Otto

Piektdien, 14. jūlijā, plkst. 12:00, sācies jau 11. festivāls «Positivus» Salacgrīvā. Pirmie apmeklētāji steiguši doties uz festivāla teritoriju.

Kā zināms, uz «Positivus» «LATTELECOM» skatuves galvenie mākslinieki būs alternatīvā roka leģendas «Pixies», popmūziķe Ellie Goulding un indie rokgrupa «Alt-J». Uz festivāla galvenās skatuves uzstāsies arī «The Lumineers», Rae Sremmurd, «Maxïmo Park», José González, Kamasi Washington, «Dzelzs Vilks» un «Trad.Attack!».

Uz festivāla otras lielākās – «NORDEA» skatuves – redzēsim hiphopa leģendu «Grandmaster Flash», romantisko britu dziesminieku JP Cooper, dāņu alternatīvā roka apvienību «Mew», kanādiešu grupu «Austra», kā arī «Rhye», «Cigarettes After Sex», Margaret Glaspy, «L.A. Salami», Julia Jacklin, «Eska», «Dagamba», «Daddy Was A Milkman», «Get Your Gun», «Pienvedēja Piedzīvojumi» un «Baložu Pilni Pagalmi».

«PALLADIUM» skatuves programma šovasar ir patiesi daudznacionāla: pārgalvīgie «Francobollo» no Lielbritānijas, Ņujorkā bāzētie «Teachers», austrāliete Rachel Claudio & Rick Feds no Latvijas, Izraēlas grupa «Bucharest», kā arī pašmāju mākslinieki Raimonds Tiguls & «Moonlight Sound Design», MESA, «Satellites LV», «Bandmaster», Fakts, «Edavārdi», «Singapūras Satīns», Chris Noah un «Ezeri». Uz šīs skatuves redzēsim arī piecus daudzsološus igauņu māksliniekus no «Tallinn Music Week» programmas: «Beyond Beyond», «Okym & Tiiu», «Lepatriinu», «Go Away Bird» un «Mauno Meesit».

Uz «ELECTRIC ROOM» skatuves pasaules labāko klubu atmosfēru radīs spoža dīdžeju buķete – te uzstāsies Losandželosā mītošais producents un dīdžejs Kingdom, populārais itāļu dīdžejs Crookers, beļģu producents un dīdžejs Aeroplane, filigrānais MPC sampleru meistars araabMUZIK, kā arī DJ Aspirins vs Toms Grēviņš, DJ Rudd, Noëp, Nightwave, DJ Nova, Niklāvz, RudeLies, Makree un Rīgas DJ Skola: DJ Dubra, DJ Pm2theam, DJ Aspirins.

Priežu ieskautā «DABAS SKATUVE» Salacgrīvas kāpās pulcēs konceptuālus mūzikas projektus, izteiksmīgus solo māksliniekus, pozitīvi uzlādētu improvizācijas teātri un komiķu stāvizrādes. Šeit sastapsim tādus vārdus kā ģitārists Mārcis Auziņš, jaunā mūziķe Tīna Šipkēvica, izteiksmīgā repere Viņa, viens no vadošajiem jaunās paaudzes džeza ģitāristiem Matīss Čudars, kā arī komponists un pianists Platons Buravickis. Kāpās sanākušos klausītājus priecēs grupas «Tehnikums», «Polifauna», «Mad Ant», «Kosmodisks», «Oriole & VJ Linda Konone», «Āres», «Sign Libra», «DJ Music DJ», «Pachamama Beats», «Kapelmeistars Group» un «Sūdi», bet par smieklu devu parūpēsies Rīgas Improvizācijas Teātris, «Comedy Latvia», «Comedy Estonia» un «Sieviešu Stendaps».

Visu festivāla programmu var aplūkot un lejupielādēt festivāla mājas lapā sadaļā «Programma», kā arī mobilajā lietotnē «Positivus '17», kas bez maksas pieejama «App Store» un «Google Play» veikalos.

Redaktors iesaka