JKP: Matemātiski skatoties, atkārtotās Ķekavas novada domes vēlēšanas var ieviest daudz pārmaiņu

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Matemātiski skatoties atkārtotās Ķekavas novada domes vēlēšanas varētu ieviest diezgan daudz dažādas pārmaiņas, aģentūrai LETA pauda Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Ķekavā Neils Kalniņš.

Viņš norādīja, ka iespējams, piemēram, «Vidzemes» partija zaudē savu vienīgo pozīciju, Latvijas Zemnieku savienība zaudē vienu no trim vietām, partija «Saskaņa» iegūst vienu vietu klāt, un arī JKP varētu iegūt par vienu vietu vairāk. Tomēr tā ir «matemātiska spēle», kur grūti prognozēt, kā tas būs realitātē, atzina Kalniņš.

Pēc viņa paustā, tāpat liels jautājums arī par to, cik daudz cilvēki būs mainījuši savu viedokli kopš iepriekšējām vēlēšanām.

Kalniņš sacīja, ka tas, ka tik daudz cilvēku piedalās pārvēlēšanas procesā ir pozitīvs pārsteigums, jo sākotnēji šķita, ka cilvēki būs vīlušies par to, ka process nav noslēdzies tā kā visā valstī kopumā, un iedzīvotāji īsti nepiedalīsies atkārtotajās vēlēšanās, par ko liecināja daudzu cilvēku komentāri. Tomēr iedzīvotāji sapratuši, ka pilsoniskais pienākums jānes līdz galam, tāpēc viņi šodien nāk uz iecirkni.

Vienlaikus Kalniņš piebilda, ka maz ticams, ka vēlētāju aktivitāte atkārtotajā balsošanā kopsummā pārsniegs jūnija vēlēšanu rādītājus.

Kā ziņots, līdz plkst.12 atkārtotās pašvaldību vēlēšanās Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī nobalsojuši 429 cilvēki jeb 12,15%, aģentūru LETA pastāstīja Ķekavas novada vēlēšanu komisijas vadītāja Aija Videniece.

Viņa stāstīja, ka vēlēšanu aktivitāte līdz šim šodien ir bijusi mazāka nekā 3.jūnijā līdz plkst.12.

Salīdzinot ar 3.jūnija vēlēšanām, balsošanas dienā vērojama zemāka vēlētāju aktivitāte, nekā jūnijā, kad vēlēšanu dienā līdz plkst.12 bija nobalsojuši 696 jeb 19,68%vēlētāju. Tajā pašā laikā iepriekšējās balsošanas aktivitāte šoreiz bija gandrīz divas reizes augstāka, nekā jūnija vēlēšanās - 23,30%, jūnijā - 14,96%. Pavisam 3.jūnija vēlēšanās 785.vēlēšanu iecirknī nobalsoja 62,37% vēlētāju.

Jau ziņots, ka šodien no plkst.7 līdz 22 Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī notiks atkārtotas vietējās pašvaldības vēlēšanas. Rīta pusē Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī bija nobalsojuši 30 cilvēki.

Trīs dienās pirms atkārtotajām vēlēšanām šajā iecirkni savu balsi par kādu no kandidātu sarakstiem atdeva jau 23,3% vēlētāju, kas ir par teju 56% vairāk nekā vasaras sākumā, liecina Ķekavas vēlēšanu iecirkņa komisijas apkopotā informācija.

Kā aģentūru LETA informēja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) vēlētāju aktivitāte trijās iepriekšējās balsošanas dienās šajā vēlēšanu iecirknī ir bijusi augstāka nekā tad, kad vēlēšanas notika visā Latvijā. Toreiz iespēju nobalsot iepriekš šajā iecirknī izmantoja 529 jeb 14,96 procenti vēlētāju.

Jau ziņots, ka tiesības piedalīties atkārtotajā balsošanā ir tiem Ķekavas novada vēlētājiem, kuri šā gada 3.jūnija pašvaldību vēlēšanās bija iekļauti 785.iecirkņa vēlētāju sarakstā. Piedaloties balsošanā, jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments - pase vai personas apliecība.

CVK atkārtotu balsošanu Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī izsludināja, jo 3.jūnija vēlēšanās iecirkņa vēlēšanu kastē tika atrasts par sešām derīgām vēlēšanu aploksnēm vairāk, nekā vēlētāju sarakstā atstāto vēlētāju parakstu. Sešas balsis šajā pašvaldībā var ietekmēt deputātu vietu sadalījumu starp kandidātu sarakstiem un kandidātiem.

Uz augšu