Apcietinātais vīrietis nav zinājis, ka apzog SAB direktora dzīvokli

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts policijas (VP) rīcībā šobrīd nav informācijas, ka Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša dzīvokļa apzadzējs būtu zinājis, kādas personas dzīvokli apzog, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Dzīvokļa apzadzējs ir 1979. gadā dzimis vīrietis. 8. jūnijā tiesa vīrietim kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu.

Par notikušo sākts kriminālprocess par zādzību, kas veikta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez konfiskācijas.

Sozinovs atzīmēja, ka aizturētais agrāk ir vairākkārt tiesāts par mantiskiem noziegumiem, tostarp zādzībām. Viņš šobrīd tiek turēts aizdomās par kopumā 12 dzīvokļu apzagšanu dažādās vietās Rīgā. Aizdomās turētais no dzīvokļiem ņēmis dažādas mantas. «Ņēma tās mantas, kas patrāpījās,» norādīja Sozinovs.

«Varu teikt, ka viņš nezināja, kam tas dzīvoklis pieder un kas tur dzīvo. Šobrīd informācijas, ka zādzība izdarīta saistībā ar Maizīša kunga nodarbošanos vai ieņemamo amatu, mums nav. Viņš gāja zagt kā uz «darbu» un, kas viņam trāpījās, to ņēma,» norādīja Sozinovs.

Vīrietis ar policiju sadarbojas. Pēdējo reizi no ieslodzījuma viņš iznācis pagājušā gada novembrī.

Likumsargiem izdevies atrast arī nozagto datoru un atdot to īpašniekam. Tajā nav bijusi klasificēta informācija, norādīja Sozinovs. Lai arī nereti zagtās mantas policija atrod lombardos, šajā gadījumā tā nebija, taču Sozinovs neatklāja, kur dators uziets.

Visas no Maizīša dzīvoklī nozagtajām mantām policijai pašlaik nav izdevies atgūt, taču dators bija vērtīgākais nozagtais priekšmets.

Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieks gan neatklāja, kādā veidā zaglis SAB direktora dzīvoklī iekļuvis, taču iekļūšanas veids bija identisks kā pārējos dzīvokļu apzagšanas gadījumos. «Nekas īpašs vai sevišķs tur nebija, parasts iekļūšanas veids. Parasta zagļa tehnika,» uzsvēra Sozinovs.

Policija rīcībā pašlaik ir informācija, ka vīrietis noziegumus pastrādājis viens.

Jau ziņots, ka Maizīša īrētajā dzīvoklī Rīgā maijā notikusi ielaušanās un nozagts privātais dators, kā arī paņemti vēl pāris nebūtiski priekšmeti.

Maizītis Latvijas televīzijas raidījumam «Panorāma» iepriekš apliecināja, ka datorā atradušies viņam piederošie «intelektuālā īpašuma raksti, ko esmu rakstījis kā pētnieks universitātē».

Arī Maizīša priekštecis - Jānis Kažociņš 2014. gadā cieta noziegumā. Kažociņš jau aptuveni pusgadu bija pametis SAB direktora posteni, kad Rīgas centrā 22.janvārī viņam uzbruka vairāki vīrieši. Toreiz izskanēja, ka uzbrucēji bijuši vismaz divi un izmantojuši gāzes baloniņu. Kažociņam nodarītās traumas uzreiz pēc uzbrukuma tika raksturotas kā vieglas.

Vēlāk aizdomās par šo noziegumu tika aizturēti trīs vīrieši.

Uz augšu