Nacionālā teātra jaunajā sezonā paredzēti 14 jauniestudējumi

Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Nacionālā teātra 99.sezonā paredzēti 14 jauniestudējumi, no kuriem kā pirmais 14.septembrī tiks izrādīts režisores Ingas Rogas iestudētais «Klūgu mūks», šodien žurnālistiem stāstīja teātra direktors Ojārs Rubenis.

Tāpat šoruden teātra apmeklētāji Lielajā zālē varēs izbaudīt režisora Vladislava Nastavševa izrādi «Trīs māsas. Refleksija», bet Jaunajā zālē 22.novembrī notiks Georgija Surkova iestudētās izrādes «Dziļā, skumjā jūra» pirmizrāde.

No 6.decembra Lielajā zālē būs skatāma Valtera Sīļa izrāde «Cilvēki, lietas un vietas», bet Aktieru zālē no 7.decembra teātris izrādīs Jāņa Znotiņa iestudējumu «Ganiņš».

Jauno gadu teātris iesāks ar Gadumijas koncertu, kā arī izrādēm «Apsolu» un «Art», kuru pirmizrādes paredzētas janvārī. Viestura Kairiša iestudētās «Salomes» pirmizrāde notiks 1.februāri, savukārt 15.februārī pirmizrādi piedzīvos Ināras Sluckas iestudējums «Tas pasaules gals».

No 8.marta teātrī varēs baudīt Elmāra Seņkova iestudējumu «Kalniņš pret Kalniņu» un no 15.marta tiks izrādīta Toma Treiņa «Dūja». Savu 99.sezonu teātris noslēgs ar Sluckas jauniestudējumu «Man 30 gadu» 24.maijā, kā arī Sīļa izrādi «Mežainis» 31.maijā.

Aizvadītajā sezonā teātrī nospēlētas 617 izrādes, no kurām visvairāk spēlētas Nastavševa iestudētā «Asins Kāzas». Tāpat teātra skatītājiem īpaši patikušas izrādes «Sieviete», «Veiksmes stāsts», «Zvani Žurkai 112» un «Mīla zem gobām».

Rubenis uzskata, ka teātra pērnā sezona aizvadīta samērā labi. Viņš skaidroja, ka 161 311 skatītāju skaits sasniegts pateicoties pieprasījumam pēc izrādēm mazajās zālēs. «Ikvienam skatītājam gribās notvert tieši aktiera gammu, redzot viņu tuvplānā,» piebilda Rubenis.

Viņaprāt pozitīvi vērtējams arī teātra aktieru trupas papildinājums, jo jaunajā sezonā uz Nacionālā teātra skatuves kāps jaunie talanti Kārlis Reijers, Igors Šelegovskis, Ilva Centere un Madara Bore.

Tāpat 99.sezonai pacelts aktieru atalgojums. Ja pagājušajā gadā vidējā aktiera alga bija 800 eiro, tad tagad vidējais aktieru atalgojums ir aptuveni 880 eiro, norādīja Rubenis.

Uz augšu