«Trasta komercbankas» administrators jūlijā atguvis 3,71 miljonu eiro

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Likvidējamās «Trasta komercbankas» administrators šogad jūlijā atguvis 3,71 miljonu eiro, kas ir desmit reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis» publicētais pārskats.

Tostarp visa nauda jūlijā atgūta no izsniegtajiem kredītiem.

Tādējādi 2017. gadā «Trasta komercbankas» administrators ir atguvis kopumā 24,922 miljonus eiro, bet kopš 2016. gada 14. marta, kad banka tika atzīta par likvidējamu, «Trasta komercbankas» administrators ir atguvis kopumā 136,864 miljonus eiro.

Vienlaikus «Trasta komercbankas» maksātnespējas procesa izdevumi šogad jūlijā bija 26 685 eiro, tajā skaitā atlīdzība administratoram un administratora palīgam nav maksāta, darbiniekiem izmaksājamā darba samaksa un izmaksājamie atlaišanas pabalsti bija 4031 eiro, nepieciešamie izdevumi kredītiestādes mantas uzturēšanai un nepieciešamo darba telpu uzturēšanai maksātnespējas procesa laikā - 21 053 eiro, bet izdevumi publikāciju ievietošanai laikrakstos - 1575 eiro.

Tādējādi šogad «Trasta komercbankas» maksātnespējas procesa izdevumi kopumā bijuši 4,217 miljonu eiro apmērā, bet kopš 2016. gada 14. marta, kad banka tika atzīta par likvidējamu, bankas maksātnespējas procesa izdevumi kopumā veido 15,144 miljonus eiro.

Pārskats arī liecina, ka garantētie noguldījumi bankā 2017. gada 31. jūlijā bija 6,54 miljonu eiro apmērā, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš. Savukārt citi noguldījumi bija 81,141 miljona eiro apmērā, bet bankas emitēto parāda vērtspapīru apmērs bija 10,082 miljoni eiro.

Kredītos banka šogad jūlija beigās bija izsniegusi 9,751 miljonu eiro (jūnija beigās - 11,984 miljonus eiro).

Kopumā «Trasta komercbankas» aktīvi 31. jūlijā bija 48,804 miljonu eiro apmērā (jūnija beigās - 49,037 miljoni eiro).

Savukārt bankas kapitāls un rezerves jūlija beigās bija negatīvs - mīnus 51,744 miljoni eiro.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Eiropas Centrālā banka pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) ierosinājuma no 2016.gada 4.marta anulējusi «Trasta komercbankai» izsniegto licenci, ņemot vērā, ka banka ilgstoši pieļāva nopietnus pārkāpumus vairākās svarīgās bankas darbības jomās. Tāpat ņemts vērā FKTK kā Latvijas Noregulējuma iestādes izvērtējums, ka bankai nav iespējams piemērot noregulējumu jeb glābt to sabiedrības interesēs.

«Trasta komercbanku» par likvidējamu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzina 2016.gada 14.martā. Savukārt 2017.gada 10.martā «Trasta komercbanka» tika pasludināta par maksātnespējīgu un sākta bankas bankrota procedūra.

Par bankas maksātnespējas administratoru sākotnēji tika iecelts Ilmārs Krūms, taču ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2017. gada 19. jūnija lēmumu viņš ir atcelts no šo pienākumu pildīšanas. Viņa vietā tiesa bankas maksātnespējas procesa administratora amatā iecēlusi Armandu Rasu.

FKTK šogad maijā vērsās tiesā ar pieteikumu par Krūma atcelšanu no administratora pienākumu pildīšanas, jo konstatēja, ka «Trasta komercbankas» administrators neatbilst Kredītiestāžu likuma noteiktajām prasībām, kā arī konstatēja tādu administratora rīcību, kas FKTK vērtējumā bija uzskatāma par ļaunprātīgu.

Valsts policija jūnija sākumā Krūmu aizturēja, bet 9.jūnijā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa nolēma Krūmu apcietināt. Krūmam tika inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana. Savukārt jūlija beigās Krūms izmeklēšanas interesēs tika atbrīvots no apcietinājuma. Viņam ir piemērota policijas uzraudzība, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī aizliegums tikties ar noteiktām personām.

Uz augšu