Divu pārkāpumu dēļ NEPLP uzliek naudas sodu TV3

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien sēdē nolēma uzlikt 3000 eiro administratīvo sodu SIA «TV3 Latvia» (TV3) divu pārkāpumu dēļ, informē padome.

NEPLP izvērtēja arī iespējamos TV3 pārkāpumus seriālā «Šķiršanās formula», kas demonstrēts laikā līdz plkst.22, iekļaujot epizodes, kurās atainota fiziska un psiholoģiska vardarbība, kā arī ietvertas ar seksuālām darbībām saistītas ainas.

Attiecīgās epizodes izvērtējusi arī Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, kas atzinusi, ka attiecīgo raidījumu saturs, iespējams, var nelabvēlīgi ietekmēt bērna emocionālo attīstību, tāpēc seriāls «Šķiršanās formula» programmā būtu izvietojams laikā no plkst. 22 līdz 7 atbilstoši Bērnu tiesību aizsardzības likumam un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumam.

Izvērtējot pārkāpumu, NEPLP secināja, ka tas ir būtisks, līdz ar to raidorganizācijai piespriests administratīvais sods 2500 eiro apmērā.

Raidorganizācija TV3 pieļautās kļūdas atzinusi.

Tāpat NEPLP izvērtēja padomes Monitoringa nodaļas sagatavoto atzinumu par iespējamiem pārkāpumiem raidījumā «Gatavo 3 mežā» un secināja, ka ir pārkāpti produktu izvietošanas noteikumi, līdz ar to TV3 tiek piemērots administratīvais sods 500 eiro apmērā.

Uz augšu