Politiķi pagaidām tomēr neplāno slimību lapu ierobežojumus

Jānis Reirs

FOTO: Zane Bitere/LETA

Veidojot nākamā gada valsts budžetu, valdošās koalīcijas politiķi jaunus piedāvājumus slimības lapu ierobežošanai neplāno piedāvāt, bet līdzekļu ietaupījumu šajā pozīcijā paredzēts nodrošināt ar e-veselības sistēmas izmantošanu.

Iepriekš valdība pieņēma zināšanai Labklājības ministrijas (LM) informatīvo ziņojumu, kurā kā viena no iespējam bija iecere darbiniekam nemaksāt slimības naudu par pirmajām trim slimošanas dienām, nevis tikai pirmo dienu, kā tas ir patlaban.

Tomēr gan valdošās koalīcijas politiķi, gan labklājības ministrs Jānis Reirs (V) negatīvi vērtēja šo ieceri.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) aģentūrai LETA sacīja, ka budžeta veidošanā kā vienīgais pasākums šajā jomā plānota e-veselības ieviešana, kas varot dot ietaupījumu vairāku miljonu eiro apmērā.

Reirs uzsvēra, ka LM nevirzīja priekšlikumu par slimības lapu ierobežošanu, bet gan pildīja valdības uzdevumu izvērtēt šo sistēmu. Līdz ar to tas bijis situācijas izvērtējums, nevis priekšlikums sistēmas izmaiņām, apgalvoja Reirs.

LM un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra padziļinātu izpēti saistībā ar pieaugošo slimības lapu apmēru plāno veikt nākamgad, pavēstīja aģentūras pārstāve Iveta Daine.

Uz augšu