Raidījums: Šlesers dzīvo ekspluatācijā nenodotā ēkā

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Bijušais politiķis, «oligarhu sarunu» «galvenais varonis» Ainārs Šlesers Jūrmalā dzīvo ēkā, kura nav nodota ekspluatācijā, jo tai nav tikusi atjaunota būvatļauja, ziņoja telekanāls TV3.

Būvatļauja Šlesera mājas būvniecībai tika apturēta pēc tam, kad Jūrmalas aizsardzības biedrība 2011. gadā to apstrīdēja tiesā, iebilstot pret būvniecību piejūras priežu mežā.

Pagaidām Šlesers nav sodīts par dzīvošanu ekspluatācijā nenodotā mājā, jo nav vēl pārbaudīts, vai ir noticis pārkāpums, norādīja Jūrmalas pilsētplānošanas biroja pārstāve Ina Jansone.

LETA jau ziņoja, ka Administratīvā rajona tiesa 2011. gada 25.oktobrī apmierināja Jūrmalas Aizsardzības biedrības (JAB) pieteikumu un atcēla Ministru kabineta (MK) 2010. gada 2. marta rīkojumu par meža zemes transformāciju Upes ielā 1a, kur politiķis un uzņēmējs Šlesers plāno būvēt privātmāju.

Savulaik valdībā tika atbalstīta 0,6627 hektārus plaša zemesgabala transformācija. Rīkojums paredzēja transformēt meža zemi savrupmājas un saimniecības ēkas kompleksa būvniecībai Šleseram un Inesei Šleserei piederošajā nekustamajā īpašumā. Transformējamajā platībā bija nepieciešama koku ciršana.

JAB tiesā apstrīdēja Ministru kabineta rīkojumu par Šleseram piederoša zemesgabala Upes ielā 1a lietošanas mērķa maiņu, meža vietā pieļaujot privātmājas būvniecību, tādējādi iznīcinot vērtīgu biotopu Rīgas jūras līča piekrastes zonā.

Tiesa no rīkojuma pieņemšanas dienas atcēla MK rīkojumu daļā, ar kuru tika atļauts transformēt 0,66 hektārus meža zemes Jūrmalā, Upes ielā 1a, taču Šleseru ģimene un uzņēmums «Avadel» aizliegumu cirst priedes viņu īpašumā pārsūdzēja.

2011. gadā apsekojot Šlesera īpašumu, tika konstatēts, ka politiķis savā īpašumā nelikumīgi izveidojis tenisa laukumu ar mākslīgo segumu, kas apjozts ar trīs līdz četrus metrus augstu drāšu žogu, taču nekādas palīgbūves līdzās laukumam nav uzbūvētas.

Uz augšu