ANO nosoda «augsti provokatīvo» Ziemeļkorejas raķetes palaišanu

FOTO: AFP/Scanpix

ANO Drošības padome piektdien stingri nosodīja «augsti provokatīvo» Ziemeļkorejas raķetes palaišanu pāri Japānai, savukārt ASV prezidents Donalds Tramps ieplānoja sarunas ar Japānas un Dienvidkorejas vadītājiem par šo krīzi.

Jau ziņots, ka Ziemeļkoreja piektdien izšāva austrumu virzienā vidēja darbības rādiusa ballistisko raķeti, kas pārlidoja Japānu un nokrita Klusajā okeānā. Ziemeļkoreja šādi atbildēja uz jaunām ANO sankcijām, kas pirmdien tika noteiktas pret šo valsti tās 3.septembrī veikta kodolizmēģinājuma dēļ.

Drošības padome vienbalsīgi pieņemtā paziņojumā pavēstīja, ka raķete tika palaista trīs nedēļas pēc tam, kad Japānu pirmoreiz pārlidoja Ziemeļkorejas raķete, un nepilnas divas nedēļas pēc Phenjanas sestā un lielākā kodolizmēģinājuma.

Drošības padome «stingri nosodīja šīs [raķešu] palaišanas, tālāk nosodīja Korejas Tautas Demokrātisko Republiku (KTDR) par tās briesmīgajām darbībām, un pieprasīja, lai KTDR nekavējoties pārtrauktu visas šādas darbības.»

Paziņojumā, kas publicēts pēc sēdes aiz slēgtām durvīm, netika draudēts ar jaunām sankcijām.

Baltā nama administrācija paziņoja, ka Tramps ceturtdien Ņujorkā tiksies ar Japānas premjerministru Sindzo Abi un Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu.

Japānas aizsardzības ministrs Icunori Onodera piektdien paziņoja, ka, viņaprāt, Ziemeļkorejai ir padomā ASV teritorija Klusajā okeānā Guama.

Onodera žurnālistiem sacīja, ka raķete, ko Ziemeļkoreja piektdien izšāva austrumu virzienā pāri Japānai, nolidojusi 3700 kilometrus, kas ir pietiekami, lai sasniegtu Guamu, kuru no Ziemeļkorejas šķir 3400 kilometru.

Uz augšu