Infektoloģijas centrā nonākuši vēl trīs pacienti ar ērču encefalītu un trīs ar Laimas slimību (15)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

No Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) nedēļas laikā izrakstīti vēl trīs pacienti ar ērču encefalītu un trīs ar Laimas slimību, kā arī pēc ilga pārtraukuma viens pacients ar ērlihiozi, informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Līdz šim no LIC izrakstīti 48 pacienti, kuri ārstējušies no ērču encefalīta, 29 pacienti, kuri ārstējušies no Laimas slimības, un pieci pacienti, kuriem bijusi ērlihioze.

LIC šogad līdz 17.septembrim pārbaudītas 5033 iedzīvotājiem piesūkušās ērces, no tām 110 jeb 2,19% konstatēts ērču encefalīts. LIC uzņemšanas nodaļā pēc pacientu lūguma noņemtas 1430 ērces.

Jau ziņots, ka pirmā ērce pārbaudei Latvijas Infektoloģijas centrā šogad tika atnesta 18. februārī, nākamā - 8. martā.

Gada griezumā pērn, salīdzinot ar 2015. gadu, par 61 gadījumu pieaugusi saslimstība ar ērču encefalītu, bija par deviņiem gadījumiem vairāk saslimšanas gadījumu ar ērlihiozi, savukārt par 16 gadījumiem mazāk - saslimšanas gadījumu ar Laimas slimību, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) statistika.

SPKC epidemiologi atgādina, ka, dodoties dabā, apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt - bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Ērces visbiežāk pieķeras garāmejošiem cilvēkiem potīšu augstumā, tādēļ, pat uz īsu brīdi iebrienot zālē, jānodrošinās, lai ērce nevarētu pakļūt zem apģērba.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu