T 27.01.2021.

Latviete zemestrīces skartajā Meksikā: Sajūtas bija baisas

FOTO: AFP/Scanpix

Baisas sajūtas, visapkārt satraukums un neviens īsti nezina, kas notiek. Tā situāciju Mehiko, kad to satricināja 7,1  magnitūdu spēcīgie pazemes grūdieni, raksturo Marta Kaulakāne,  kura šobrīd studē Meksikā, piektdien vēstīja raidījums «LNT Ziņas».

«Pirms sākās zemestrīce pilsētā bija ļoti lieli lieti, upes izgāja no krastiem, satiksme bija apstādināta un tad vēl tā zemestrīce. Diezgan traki. Zemestrīces dienā es biju universitātē, kas ir pilsētas dienvidos. Mēs bijām lekcijā un mēs reaģējām momentā, jo bija jau pieredze ar iepriekšējo zemestrīci. Sāka tricināt ēku un mēs bijām pirmie, kas izskrēja ārā,» stāsta Marta.

Par laimi universitātes ēkai un Martas dzīvesvietai zemestrīces laikā nekādi bojājumi nav nodarīti. Šobrīd turpinās arī mācību process augstskolā. Taču valstī ieviesti drošības pasākumi un iedzīvotāji tiek brīdināti, ka zemestrīce var atkārtoties. Trīs mēnešu laikā kopš Marta atrodas Meksikā šī bijusi jau otrā zemestrīce.

«Es pamodos naktī un saņēmu ziņu par drošības pasākumiem - izslēgt gāzes padeves, atstāt atslēgas durvīs, atstāt visu pie gultas, dokumentus. Tad bija baisa sajūta un es apjēdzu, ka nevar paredzēt tās zemestrīces,» atminas studente. Viņa stāsta, ka joprojām tūkstošiem brīvprātīgo nezaudē cerības drupās atrast izdzīvojušos. «Visi cilvēki paši brīvprātīgi ir sākuši organizēties. Ir grupas, kas ir trenētas un zina, kā rīkoties dabas katastrofu, zemestrīču gadījumos.»

Meksikā otrdien notikušajā zemestrīcē bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 273 cilvēkiem, bet vēl vairāki simti tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. Dabas stihijas skartajā reģionā dzīvo vairāk nekā 20 miljoni cilvēku, tāpēc amatpersonas neizslēdz, ka šī dabas katastrofa bojāgājušo skaita ziņā varētu pārspēt zemestrīci, kura 1985. gadā laupīja tūkstošiem dzīvību.

Aktuālākās ziņas