Kāpēc fotogrāfijās mēs izskatāmies citādāk nekā dzīvē?

FOTO: deucer, CC BY-NC-ND 2.0

Virtuālo iepazīšanās vietņu un aplikāciju lietotāji vislabāk zina, ka fotogrāfijās cilvēks ļoti bieži izskatās citādāk nekā dzīvē. Virtuālajā forumā «Reddit» eksistē neskaitāmas diskusijas, kurās cilvēki lūdz palīdzību, ko darīt, ja internetā sarunātais randiņš ir izgāzies, jo cilvēks, kas redzams fotogrāfijās, galīgi nav tas pats, kas atnācis satikties reālajā laikā. Tomēr, pateicoties zinātniekiem, beidzot ir atklāts, kāpēc cilvēki fotogrāfijās mēdz tik ļoti atšķirties no sava reālā fiziskā tēla.

i-Perception

Rezultātā atklājās, ka daudzi cilvēki uzskatīja, ka līdz ar dažām sejas izteiksmēm mainās arī izteiksmes īpašnieks, kaut arī tas bija viens un tas pats cilvēks. Rezultātā veidojās daudz vairāk kaudzīšu nekā patiesībā bija fotogrāfijās attēloto cilvēku.

«Lai arī katrā kaudzītē bija tikai divas dažādas sejas izteiksmes, cilvēkiem šķita, ka to ir krietni vairāk, pat piecas līdz astoņas dažādas sejas izteiksmes. Bieži cilvēki arī salika kopā vienā kaudzītē divus dažādus cilvēkus, domājot, ka tā ir viena un tā pati persona,» komentēja pētniece Anabella Redferna.

Mūsu izskatu fotogrāfijās arī ļoti izmaina veids, kā mēs sevi fotografējam, piemēram, «selfiji» var pilnīgi mainīt mūsu izskatu, pateicoties tam, ka kamera tiek turēta salīdzinoši tuvu sejai.

Modelis Endijs Spīrss sniedz padomu, kā fotografēties, lai fotogrāfijas nebūtu maldinošas: «Pastāv trīs vienkārši soļi: jāpagriež ķermenis, jānoliec zods un kārtīgi par sevi jāpasmejas.»

Uz augšu