Iznācis decembrī gaidāmās Māra Martinsona filmas «Maģiskais kimono» reklāmas rullītis

FOTO: Publicitātes foto

No 1. decembra Latvijas kinoteātros būs skatāma jaunākā režisora Māra Martinsona Latvijas - Japānas kopražojuma spēlfilma «Maģiskais kimono», kuras stāsta pamatā ir divu tuvu cilvēku pēdējais ceļojums.

Ļaudis visā pasaulē savā iedomātajā vai arī reāli esošā aizņemtībā bieži vien, tikai zaudējot savu līdzcilvēku vai dzīvesbiedru, apjauš to, ka ar aizgājušo cilvēku ir palicis daudz kas neizrunāts, neizjusts, kādreiz iecerēts, bet laika gaitā atstāts paliekam putekļu kārtās. Un nereti tādos gadījumos tiek uzdots jautājums – kas bijis tik svarīgs, kam dota priekšrocība par laiku «būt kopā» un «kā būtu, ja man tiktu dota vēl viena iespēja». Filmas veidotāji piedāvā ielūkoties filmā, atklājot skatītājiem filmas treileri.

«Filma ir daudzkrāsaina un noslēpumaina ne tikai vizuāli, bet arī cilvēcisko norišu un pārdzīvojumu dēļ. Stāsts, kas aizkustina, liek padomāt un iepriecina. Tajā piedalās brīnišķīgi japāņu aktieri, kas pasaulē komentārus neprasa - Kaori Momoi un Issey Ogata, kā arī lieliskie latviešu aktieri: Artūrs Skrastiņš, Alise Polačenko un Andris Keišs. Liels prieks ir par īpašo lomu atveidotājiem Mārtiņu Sirmo un grupu «Prāta vētra».

Savukārt fantastiskais operatora (Gints Bērziņš) darbs atklāj personāžu, īpaši Keiko, iekšējo pasauli, kas ir kā noslēpumaina sala, kas pagaidām tikai atzīmēta kartē, bet vēl nav apskatīta, izpētīta un apgūta. Visi citi tēli, kas kā planētas rotē kopā ar centrālo «Keiko planētu», veido savu unikālo kino visumu. Domāju, ka «Maģiskais kimono» ļauj ielūkoties dziļāk un iepazīt cilvēkus un saprast, ka jebkas ir iespējams un realizējams, ja vien tu pats to vēlies un notici pats sev,» atklāj atklāj filmas režisors Māris Martinsons.

«Filmas «Maģiskais kimono» galvenā varone – vienkārša japāņu sieviete Keiko no Kobes, ko atveido viena no izcilākajām Japānas aktrisēm Kaori Momoi. Caur Keiko prizmu skatītājs iepazīst Rīgu, iepazīst tās cilvēkus – vienkāršos, sirsnīgos lauku labumu pārdevējus Centrāltirgū, viesmīlīgos, mazliet iztapīgos viesnīcas darbiniekus, radošās sfēras pārstāvjus (kulinārijas šovu veidošana), tāpat iepazīst arī latviskās tautas vērtības un kultūras mantojumu,» stāsta Linda Krūkle filmas producente.

Japānā «Maģiskais kimono» uzsāka ceļu pie skatītājiem šī gada 24. jūnijā ar seansiem Tokijas kinoteātros un citās lielākajās Japānas pilsētās, klātesot režisoram Mārim Martinsonam un galveno lomu atveidotājiem - Kaori Momoi un Issey Ogata. Filma vēl joprojām tiek izrādīta.

Filmu ko-producējusi producēšanas kompānija «Krukfilms» (Latvija) un «Loaded films» (Japāna). Filmas «Maģiskais kimono» veidošanu atbalstījis Rīgas Tūrisma Attīstības birojs, Rīgas Filmu fonds, Japānas Kultūras ministrija, Borisa un Ināras Teterevu fonds, Tūrisma Attīstības Valsts Aģentūra, Rīgas un Kobes pilsētu domes un citi. 

Uz augšu