Lūsēna un Rača pirms 30 gadiem sarakstītā dziesma ieguvusi jaunu skanējumu

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Dziedātāji Andris Ērglis un Ilona Vaitava ierakstījuši jaunu Jāņa Lūsēna un Guntara Rača dziesmas «Vējš» versiju. Dziesmas oriģinālversija tika sarakstīta festivālam «Liepājas dzintars» un to pirmo reizi izpildīja grupa «Zodiaks» 1987. gadā. 

Ierakstīt jaunu šīs 30 gadus vecā hita versiju iniciēja projekta «Cilvēks» dalībnieki un «Labo ierakstu studijas producenti» Lotars Lodziņš un Jānis Kalve. Projektā piedalās arī Pēteris Upelnieks, ar kura palīdzību viņi šad tad realizē to, kas pašiem patīk.

Lotars Lodziņš: «Kad piedāvājām Andrim Ērglim šo dziesmu, izrādījās, ka arī viņam tā ir mīļākā Jāņa Lūsēna dziesma, un viss saslēdzās tieši tā, kā tam vajag būt. Balss ieraksts notika viegli, jo gan Andris, gan Ilona dziedāja no sirds.»

Basģitāru dziesmas atjaunotajā versijā iespēlējis Prāta Vētras basģitārists Ingars Viļums, kurš pielicis roku arī kopējā skanējuma radīšanā.

Jānis Kalve: «Gribējām jaunā skanējumā iedzīvināt brīnišķīgā latviešu komponista Jāņa Lūsēna 1987. gada dziesmu «Vējš» ar Guntara Rača vārdiem. Uzskatām, ka tieši dziesmas 30 gadu jubilejā tai bija jāatdzimst jaunās skaņās un jaunā izpildījumā. Lai arī mūsdienu paaudze atpazīst un novērtē šo dziesmu!»

Jaunais skanējums

Oriģinālversija

Uz augšu