Ozols un «Tehnikums» jaunajā singlā apdzied zudušu mīlestību

FOTO: Publicitātes foto

Hip hop izpildītājs Ozols un grupa «Tehnikums» piedāvā noskatīties sava jaunākā singla «Pasaule» videoklipu. Singls iekļauts mākslinieku gaidāmajā albumā «Semestris», kas tiks prezentēts jau 10. novembrī.

Ozols atzīst, ka albums «Semestris» bijis jauns izaicinājums gan skanējuma, gan arī koncepcijas ziņā: «Albumam ir 2 daļas - A un B puse. A pusē ir stāsts par divu jaunu cilvēku attiecībām, kas vijas cauri 5 dziesmām, savukārt B pusē ir mūsu dziesmu «mash up» versijas un «bonusa treks» «Tu vari tēlot». Man šis, iespējams, bija solis ārpus komforta zonas, taču esmu ļoti priecīgs par ierakstu un iespēju strādāt ar grupu «Tehnikums».

«Nevarējām pat iedomāties, ka reiz izdosim kopīgu albumu ar Ozolu. Esam priecīgi, ka viņš ir labi izpratis un veiksmīgi turpina grupas «Tehnikums» aizsākto tematiku gan muzikāli, gan vizuāli. Turklāt strādāt kopā ar Ozolu ir ļoti interesanti un jautri,» stāsta grupas «Tehnikums» bundzinieks Dagnis Neilands.

FOTO: Publicitātes foto

Ozols jeb Ģirts Rozentāls ir viens no Latvijas hiphopa mūzikas pamatlicējiem. Muzikālo darbību uzsāka 1996. gadā grupu «Fact» un «Rool Makaz» sastāvā. Solokarjeru uzsāka aizvadītās desmitgades sākumā ar debijas singlu «Neko 2005» (2000.), pēc kura sekoja albums «Cieņa un Mīlestība»(2001.), «Augstāk, Tālāk, Stiprāk» (2002.), «Dūzis» (2003.) un 2009. gadā izdotais albums «Neatkarība». Pēc vairāku gadu pārtraukuma 2015. gadā Ozols atgriezās Latvijas mūzikā ar savu piekto studijas albumu «Atpakaļ nākotnē». Savas radošās darbības laikā Ozols uzstājies Dziesmu svētkos ar apvienoto kopkori, ar apvienību «Austrumubloks» viesojies pie eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, vienīgais no latviešu hiphopa izpildītājiem sasniedzis divas reizes Zelta diska statusu ar albumiem «Cieņa un mīlestība», «Augstāk, Tālāk , Stiprāk», un četras reizes saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu, 2015. gadā «Zelta Mikrofons» balvu par atgriešanās albumu «Atpakaļ nākotnē».

Grupa «Tehnikums» Latvjas mūzikas scēnā ir salīdzinoši jauna apvienība. 2015. gadā tā veiksmīgi debitēja ar dziesmu un videoklipu «Līdz malai», bet jau 2015./2016. gadu mijā izdeva albumu «Ko gribu, to daru!». Tehnikums sastāvā darbojas Kristaps Dubļāns (balss, taustiņinstrumenti) un Dagnis Neilands (bungas), un paralēli šobrīd notiek aktīvs darbs pie grupas otrā albuma.

Uz augšu