C 25.02.2021.

Pabriks, Bondars, Pūce un Krauklis aicina apvienot mūsdienīgi domājošus politiskos spēkus

FOTO: Nicola Barnett, CC BY-NC-ND 2.0

Vairāki partijas «Latvijas attīstībai» un atsevišķi partiju «Vienotība», Latvijas Reģionu apvienības un Vidzemes partijas politiķi aicina izbeigt politisko spēku sadrumstalotību un apvienot mūsdienīgi domājošus politiķus un partijas no visas Latvijas, aģentūru LETA informēja «Latvijas attīstībai» pārstāvis Artūrs Toms Plešs.

Politiķi Mārtiņš Bondars (LRA/LA), Artis Pabriks (V), Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) un Juris Pūce («Latvijas attīstībai») aicina apvienot spēkus startam nākamā gada Saeimas vēlēšanās.

Politiķi norāda, ka startam 2018. gada Saeimas vēlēšanās ir nepieciešams apvienot izlēmīgus un mūsdienīgi domājošus politiķus un partijas no visas Latvijas, kuru vērtības sakņojas Rietumu demokrātijā un kam rūp mūsdienīga, izlēmīga un dinamiska Latvija, nevis tikai tās galvaspilsēta Rīga.

«Ir svarīgi apvienot spēkus, nevis drumstalot jau tā raibo politisko drēbi vēl vairāk. Tas ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem, lai mūsu valsts pilnvērtīgi attīstītos un sniegtu izaugsmes iespējas saviem cilvēkiem,» skaidro Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars.

Eiroparlamenta deputāts Pabriks norāda, ka Latvijā pašlaik ir pārāk daudz politisku partiju un valda nevajadzīga sašķeltība. «Lai dinamiski attīstītos, pietiktu ar dažiem politiskajiem spēkiem. Tāpēc arī aicinām sadarboties un apvienot spēkus,» norāda Pabriks.

Savukārt partijas «Latvijas attīstībai» valdes priekšsēdētājs Juris Pūce skaidro, ka to darīt nepieciešams tādēļ, ka profesionāla, mūsdienu garam atbilstoša un, galvenais, izlēmīga un enerģiska rīcība ir nepieciešama vairāk kā nekad iepriekš.

«Pašlaik pastāv trīs galvenie šķēršļi Latvijas mērķtiecīgai attīstībai - esošās varas neizlēmība, nepiedodams lēnīgums svarīgu lēmumu pieņemšanā un pārliekā birokrātija visos varas līmeņos, kā arī politisko spēku sašķeltība,» savu nostāju pauž Pūce.

Pabriks norāda, ka tieši neizlēmības dēļ būtiskas reformas, piemēram, veselības aprūpē vai nodokļu un reģionālās politikas jautājumos tiek novestas līdz pusei, kā rezultātā Latvijas konkurētspēja starptautiskā līmenī aizvien sarūk.

«Nevarēšana pabeigt iesākto atspoguļo to, kur pašlaik esam. Latvija arvien straujāk atpaliek no saviem kaimiņiem Baltijā. Iepaliekam ne tikai igauņiem, bet tagad arvien biežāk dažādās jomās mūs apsteidz arī Lietuva,» skaidro Eiropas Parlamenta deputāts.

Valkas mērs Armands Krauklis, novērojot procesus savā pašvaldībā un reģionos kopumā, norāda, ka valsts lēnīgums un darbības imitācija aizbiedē jaunus un uzņēmīgus cilvēkus, iznīcina darbavietas, kā rezultātā reģioni kļūst aizvien tukšāki, par politiķa pausto informēja Toms Plešs.

«Valsts mazspēja nesniedz konkurētspējīgu izglītību, nepalīdz nodrošināt nepieciešamo veselības aprūpi, nenovērš iedzīvotāju aizplūdumu no reģioniem, nelīdz celt algas un nerada pārliecību par nodrošinātu nākotni. Lēnīgums izpaudies arī Eiropas fondu īstenošanā - kavētas investīcijas reģionu ceļu infrastruktūrā, investīciju piesaistē un ražošanas attīstībā. Rezultātā Latvijas novados katastrofāli trūkst darbavietu, tādēļ tie turpina tukšoties,» norāda Krauklis.

Politiķi pauž, ka nepieciešama līdzīgi domājošu partiju un politiķu kopīgā sadarbība, nevis sadrumstalotība, kāda pastāv pašlaik.

«Ja paliksim saskaldīti desmit mazās partijās, patiesībā politiku noteiks un tajā dominēs tikai divi lieli spēki - promaskaviskas politikas atbalstītāji un oligarhu virzīti politiķi un partijas. Pašlaik vairāk kā nekad ir nepieciešams politiskais spēks, kas balstīts rietumnieciskās vērtībās un ir pamats nacionālajai drošībai, sabiedrības attīstībai un konkurētspējīgai ekonomiskai politikai,» uzsver Bondars.

«Tāpēc aicinām apvienot spēkus kopīgam startam, lai iestātos par visu Latvijas novadu interesēm un risinātu valstiski svarīgus jautājumus, nevis pārstāvētu tikai Rīgu vai nelielu grupu intereses. Situācijā, kad tiek apšaubītas demokrātiskās Rietumu vērtības ir bīstama - tikai četru gadu laikā orientācija uz Austrumiem var izmainīt Latviju līdz nepazīšanai,» norāda Mārtiņš Bondars.

Politiķi skaidro, ka Latvijas sabiedrība ir pamatoti nobažījusies un gaida pozitīvas pārmaiņas politikā, tāpēc tiek aicināts apvienot spēkus un 2018. gada Saeimas vēlēšanās startēt kopīgi.

Pašlaik spēku apvienošanai atbalstu pauduši arī bijušais Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, Saeimas deputāti Jānis Ruks (LRA), Romualds Ražuks (V) un Anrijs Matīss (V), māksliniece, Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas direktore Gundega Rancāne, Rīgas domes deputāti Anete Jēkabsone-Žogota (LRA/LA), Andrejs Žagars (LRA/LA) un Iveta Ratinīka (LRA/LA), bijušais Eiropas Parlamenta deputāts un «Latvijas attīstībai» valdes loceklis Rihards Pīks, Saldus medicīnas centra valdes priekšsēdētājs Ingemars Harmsens, Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins, Rēzeknes novada domes deputāts un biedrības «Latgolys Spāks» valdes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Rasims.

13. Saeimas vēlēšanas paredzētas 2018. gada oktobrī.

Aktuālākās ziņas