Sv 7.03.2021.

«Vienotība» vēl nevirza jaunu kandidātu uz ekonomikas ministra amatu

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Partija «Vienotība» pirmdien valdes sēdē nolēma pagaidām vēl nevirzīt jaunu kandidātu uz ekonomikas ministra amatu, respektējot koalīcijas partneru lūgumu saistībā ar valsts budžeta izskatīšanu Saeimā.

To pirmdienas vakarā žurnālistiem pavēstīja «Vienotības» valdes priekšsēdētājs, pašreizējais ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Saeima par ekonomikas ministra amata kandidātu varētu lemt 16.novembrī, un «Vienotība» savu kandidatūru varētu nolemt izvirzīt, nākot tuvāk šim datumam, skaidroja Ašeradens.

Politiskais spēks pirms lēmuma pieņemšanas par kāda kandidāta virzīšanu vēloties to izdiskutēt valdē un Saeimas frakcijā.

LETA jau ziņoja, ka Ašeradens nolēmis atstāt ekonomikas ministra amatu, lai kļūtu par «Vienotības» Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, Solvitai Āboltiņai (V) šo amatu atstājot.

Ašeradens darbu valdībā atstās pēc 2018.gada budžeta pieņemšanas Saeimā, proti, novembra beigās, pirmdien pēc koalīcijas partneru sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Valsts budžeta likumprojektu galīgajā lasījumā plānots izskatīt 22.novembrī un 23.novembrī.

Saskaņā ar aģentūras LETA rīcībā esošo neoficiālo informāciju par iespējamiem Ašeradena pēctečiem tikuši saukti Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica un Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Ploka. Tāpat šim amatam apsvērtas Saeimas deputāta Jāņa Upenieka (V), Salaspils novada domes priekšsēdētāja Raimonda Čudara (V) un bijušā «Nordea» bankas filiāles Latvijā vadītāja, pašreizējā «Indexo» valdes priekšsēdētāja Valda Sikšņa kandidatūras.

Kučinskis paudis, ka Ašeradena atlūgumu neparakstīs, kamēr nebūs zināms nākamais ekonomikas ministrs.