«Olu» solists Reiks laiž klajā priekšvēstnesi no gaidāmā soloalbuma

FOTO: Publicitātes foto

Viens no pašmāju atpazīstamākajiem hiphopa mūziķiem - Reiks - kopā ar savu ilggadējo sadarbības partneri mūzikā, studijas producentu un hiphopa izpildītāju Elfu, publicējuši videoklipu singlam «Zvaigznes», kas ir vēstnesis pavasarī gaidāmajam Reika debijas solo albumam «Ir visur».

Videoklips «Zvaigznes» ir stāsts par ne vienmēr vieglo ceļu uz savu mērķu sasniegšanu. Klipa sižets ved cauri Reika un Elfa kopīgajam mūzikas stāstam no Ziepniekkalna jumtiem līdz pat lielajām festivālu skatuvēm. 

Šis ir pirmais Reika un Elfa videoklips, kas filmēts ar aktieru dalību un tik dažādās vietās - uz Ziepniekkalna jumtiem, foto studijā, kinoteātrī «Multikino», klubā «FIRST МИР», Rīgas ilūziju muzejā «COSMOS», kā arī Ņujorkā, ASV. Reiku un Elfu muzikālajos pirmsākumos atveido Lauris Spurdzāns (Reika atveidotājs) un Elvis Varsbergs (Elfa atveidotājs). 

Reiks (Arvis Reiks) ir hiphopa izpildītājs no Rīgas, kas mūzikā darbojas kopš 2007. gada un pašmāju hiphopa aprindās ir labi zināms kā apvienības «Kreisais Krasts» dalībnieks. Plašāka auditorija Reiku iepazina ar projektu «OLAS», kas pirmo pastāvēšanas gadu laikā iekaroja internetu. 2016.  gada pavasarī Reiks uzsāka savu solo karjeru, izdodot pirmo singlu «Leģendas». 

Pusgada laikā Reiks kļuva par vienu no visskatītākajiem Latvijas mūziķiem vietnē «Youtube», skatījumos pārspējot lielākās pašmāju apvienības un izpildītājus. 2016. gada vasarā Reiks aizvadīja pirmo Latvijas koncerttūri ar jauno solo programmu, kā arī piedalījās lielākajos pašmāju festivālos, tostarp «Positivus» un «Summer Sound». 

Aizvadītā gada 11. novembrī Reiks nodeva klausītājiem patriotisku dziesmu «Par Latviju», kas skanējusi gan Rīgas pilī, gan 18. novembrī tūlīt pēc svētku uguņošanas, un to atzinīgi novērtējuši arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi.

Šajā rudenī Reiks dosies koncerttūrē «No rajona līdz zvaigznēm».

Uz augšu