Merkele: Mejas piedāvājums joprojām nav pietiekams, lai sāktu tirdzniecības sarunas

FOTO: SCANPIX/REUTERS

Vācijas kanclere Angela Merkele pēc ceturtdien notikušā Eiropas savienības (ES) līderu samita pirmās dienas paziņoja, ka Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas piedāvājums «Brexit» sarunās nav pietiekams, lai varētu pāriet pie tirdzniecības jautājumiem.

Merkele piektdien neilgi pēc pusnakts pavēstīja reportieriem, ka Meja ir atklājusi pārējiem bloka līderiem savus «Brexit» plānus.

Lai arī Meja esot raidījusi «skaidrus signālus», virzoties uz priekšu «soli pa solim», viņai nav izdevies Merkeli pārliecināt par tirdzniecības sarunu sākšanu.

Vācijas kanclere tomēr uzsvēra, ka ir panākts progress, «neskatoties uz britu preses ziņoto».

Piektdien ES samitā 27 dalībvalstu līderi, izņemot Meju, lems, vai «Brexit» sarunu pirmajā posmā panākts pietiekams progress, lai varētu pāriet no šķiršanās jautājumiem uz sarunām par nākotnes attiecībām ar Lielbritāniju, arī nozīmīgo tirdzniecības līgumu.

Tomēr pēc pieciem sarunu raundiem «Brexit» sarunas ir nonākušas strupceļā, sevišķi jautājumā par Lielbritānijas finanšu saistībām. Tāpēc paredzams, ka arī lēmums par progresa pietiekamību vai nepietiekamību, visticamāk, tiks atlikts uz nākamo ES samitu, kas notiks decembrī.

Uz augšu