Krāpnieks Latvijas ĀM vārdā centies iegūt informāciju no ASV senatores

FOTO: AFP/SCANPIX

Krāpnieks, kurš uzdevies par Latvijas Ārlietu ministrijas darbinieku, centies iegūt informāciju no ASV senatores Džīnas Šahīnas par sankcijām pret Krieviju, vēsta ASV ziņu vietne "The Daily Beast".

Incidents noticis pagājušā gada novembrī, ziņo "The Daily Beast", kuras rīcībā nonākuši e-pasti un balss pasta ziņa, kas to apliecina.

Ar senatores padotajiem sazinājās kāds vīrietis, kurš uzdevās par Latvijas Ārlietu ministrijas darbinieku. Viņš e-pastā norādīja, ka vēlas noorganizēt telefonsarunu starp Šahīnu un Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, lai apspriestu sankciju pagarināšanu pret Krieviju un drošības jautājumus saistībā ar Krievijas datordrošības kompānijas "Kaspersky Lab" lietu.

Šahīna atbalsta sankciju piemērošanu Krievijai un aizliegumu ASV valdības aģentūrām izmantot "Kaspersky Lab" pretvīrusu programmatūru. Savas darbības dēļ senatora iekļauta Krievijas valdības oficiālajā "melnajā sarakstā".

Senatores darbinieki atbildēja uz e-pastu un ierosināja laiku, kad varētu notikt telefonsaruna starp Šahīnu un Rinkēviču. Viltus Latvijas Ārlietu ministrijas darbinieks, kurš sevi dēvēja par Artūru Vaideru, piekrita. Taču senatores darbinieki vēl sazinājās ar Latvijas vēstniecību, kur uzzināja, ka šāda darbinieka Ārlietu ministrijā nav.

Plānotās telefonsarunas laiks pienāca un pagāja. Pēc tam senatores birojs saņēma vēl vienu e-pasta vēstuli no krāpnieka, kurā norādīts, ka plānotais telefona zvans nav noticis. Viņš arī atstāja paziņojumu balss pastā, atgādinot par plānoto telefona sarunu. Šis ieraksts nonācis "The Daily Beast" rīcībā.

Uz augšu
Back