Pk, 30.09.2022.

Ar himnu un krāšņu svētku uguņošanu valsts svētki noslēgušies

LETA
Ar himnu un krāšņu svētku uguņošanu valsts svētki noslēgušies
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 52
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Šovakar vairāki tūkstoši cilvēku devušies jau par tradīciju kļuvušajā salūta vērošanā Rīgā, Krastmalā. Jau laikus tika ieņemtas labākas vietas salūta vērošanai. Tāpat daudz saktītāju ir uz abiem tiltiem un otrā pusē Daugavai. Sanākuši gan lieli, gan mazi, gan jau pieklājīga gadagājuma ļaudis.

 Sestdienas vakarā Daugavas krastmalā Rīgā tūkstošiem cilvēku baudīja svētku uguņošanu, pirms tam vienojoties kopīgā Latvijas valsts himnas dziedājumā.

Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienas svētku uguņošanai cilvēki bija pulcējušies abpus Daugavai, kā arī uz tuvējiem tiltiem. Kopā bija sanākuši dažāda gada gājuma cilvēki, tai skaitā daudzas ģimenes un jauniešu kompānijas.

Daudzu sanākušo krūtis rotāja sarkanbaltsarkanās lentītes. Vairākiem bērniem rokās vai uz galvas bija starojoši priekšmeti, visticamāk, iegādāti aizvien notiekošajā gaismas festivālā «Staro Rīga».

Daļa sanākušo uguņošanu iemūžināja savos tālruņos vai kamerās.

 

Krāšņā priekšnesuma noslēgumu klātesošie sagaidīja ar ovācijām.

Uguņošanas dizainu veidoja Kalvis Kalniņš un SIA «International Fireworks Design», savukārt uguņošanas mūzikas autors ir komponists Arturs Maskats. Šogad salūta īstenošanai pilsēta atvēlējusi 30 000 eiro.

Uguņošana krastmalā noslēdza sestdien galvaspilsētā noritējušo Latvijas proklamēšanas 99.gadadienai veltīto svētku pasākumu klāstu, kas dienas garumā Rīgā pulcēja tūkstošiem rīdzinieku un pilsētas viesu. Tradicionāli daudz interesentu pulcējās militāro spēku parādē krastmalā, kuru šogad Aizsardzības ministrija raksturojusi kā vērienīgāko kopš neatkarības atjaunošanas.

Plaši apmeklēts vakarpusē bija arī svinīgais pasākums laukumā pie Brīvības pieminekļa, kas noslēdzās ar Valsts prezidenta uzrunu. Vējonis uzsvēra, ka šodien sākas Latvijas simtais gads, savukārt gadsimts mūsu brīvībai nozīmē mēru, kas ir tuvāks mūžībai nekā cilvēka mūžam. «Tas ieraksta valsti vēsturē ar lielo burtu,» viņš sacīja. Lai Latvija uzplauktu un dzīve kļūtu labāka, Valsts prezidents aicināja ne mirkli neapstāties pie sasniegtā.

Sestdien notika arī svētkiem veltītas svinīgas Saeimas un Rīgas domes sēdes, kā arī Rīgas pilī tika pasniegti valsts augstākie apbalvojumi un norisinājās virkne citu pasākumu.

Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī plkst.16 Otrajā pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī.

    Tēmas
    Aktuālākās ziņas
    Jaunākās ziņas
    Nepalaid garām
    Uz augšu