Parīzē nošauj izbēgušu cirka tīģeri

Policisti un glābšanas dienesta darbinieki pārvieto Parīzē no cirka izbēgušā un neitralizētā tīģera ķermeni

FOTO: THOMAS SAMSON / AFP

Parīzes ielās piektdien klaiņoja izbēdzis cirka tīģeris, kura dēļ tika īslaicīgi apturēts sabiedriskais transports un rajonā ieradās ārkārtas situāciju dienesti, līdz tīģera īpašnieks to nošāva un tika apcietināts, paziņoja Francijas policija.

Cilvēki, kas pēcpusdienā redzēja 200 kilogramus smago zvēru klīstam pa 15.rajonu Parīzes dienvidrietumos netālu no Francijas Televīzijas biroja, izsauca ugunsdzēsējus.

Ziņai par tīģeri izplatoties sociālajos medijos, Parīzes transporta pārvalde īslaicīgi apturēja satiksmi šī rajona tramvaja līnijā, bet tā vēlāk tika atjaunota ar policijas atļauju.

«Īpašnieks bija šokā. Kad mēs ieradāmies, 200 kilogramus smagais tīģeris jau bija beigts,» pastāstīja ugunsdzēsēju preses sekretārs Valeriāns Fiē.

Viņš informēja, ka dzīvnieks tika nošauts kādā šķērsielā, kur nebija garāmgājēju.

Tīģeris bija izbēdzis no Bormana-Moreno cirka, kas nesen pārcēlās uz šo rajonu un plānoja 3.decembrī atvērt savas durvis apmeklētājiem.

Īpašnieks, kura vārds nav nosaukts, tika apcietināts. Policija ir sākusi incidenta izmeklēšanu.

Brižitas Bardo Fonds, kuru dibināja bijusī aktrise, kas kļuvusi par dzīvnieku tiesību aktīvisti, šausminājās par notikušo un aicināja vides ministru Nikolā Ilo aizliegt dzīvnieku izmantošanu cirkā.

«Ir brīnums, ka šoreiz nebija neviena cilvēku upura,» paziņoja šis fonds.

«Mums vajag nekavējoties reaģēt un aizliegt šo savvaļas dzīvnieku ekspluatāciju, kas reducēta par verdzību «.

Fiē sacīja, ka tīģera līķis ir jānogādā vai nu uz cirku, vai uz klīniku autopsijas veikšanai.