Lielbritānija nobažījusies par Trampa plāniem attiecībā uz Jeruzalemi

FOTO: Reuters/Scanpix

Lielbritānija ir nobažījusies par ASV prezidenta Donalda Trampa plāniem atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, trešdien paziņoja Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons.

«Mēs dzirdētās ziņas uztveram ar bažām, jo, mūsuprāt, Jeruzalemei acīmredzami ir jābūt daļai no galīgās, sarunās panāktās vienošanās starp izraēliešiem un palestīniešiem,» pavēstīja Džonsons, ierodoties uz NATO sanāksmi Briselē.

Kā paziņojusi Trampa administrācijas augsta amatpersona, Tramps trešdien atzīs Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, izbeidzot desmitiem gadus ilgušu piesardzīgu ASV politiku un ignorējot sabiedroto brīdinājumus Tuvajos Austrumos un pārējā pasaulē.

Tramps nāks klajā ar šādu paziņojumu no Baltā nama plkst.13 (plkst.20 pēc Latvijas laika), sacīja amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.

«Viņš pateiks, ka Savienoto Valstu valdība atzīst to, ka Jeruzaleme ir Izraēlas galvaspilsēta,» sacīja augstā amatpersona.

«Viņš uzskata to par realitātes - gan vēsturiskās realitātes, gan mūsdienu realitātes - atzīšanu,» piebilda ziņu avots.

Tramps arī liks sākt plānot ASV vēstniecības Izraēlā pārcelšanu no Telavivas uz Jeruzalemi, tomēr viņš parakstīs dokumentu par to, ka vēstniecība pagaidām paliek Telavivā, un tā tur varētu palikt «gadiem» ilgi, sacīja amatpersona.

«Būs vajadzīgs laiks, lai atrastu vietu, apmierinātu drošības prasības, izstrādātu jaunas ēkas projektu, finansētu jaunu ēku un to uzceltu,» teica amatpersona.

Jau iepriekš ir izskanējuši pieņēmumi, ka Tramps varētu atlikt lēmumu par vēstniecības pārcelšanu, bet ka viņš vēl šonedēļ atzīs Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu.

Uz augšu