Ebreju organizācija mudina Berlīni aizliegt Izraēlas karogu dedzināšanu

FOTO: AFP/SCANPIX

Vācijas Centrālā ebreju padome otrdien dažas stundas pirms Berlīnē paredzētajiem protestiem pret ASV lēmumu atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu mudinājusi Vācijas valdību protesta akcijās aizliegt Izraēlas karogu dedzināšanu.

«Tie, kas dedzina Izraēlas karogu, apšauba vai noliedz Izraēlas tiesības uz pastāvēšanu,» laikrakstam «Rhein-Neckar-Zeitung» skaidroja organizācijas līderis Jozefs Šusters. «Tādejādi tiek pārkāptas tiesību uz sapulču brīvību robežas».

Aizvadītajā nedēļā Vācijā notika vairākas demonstrācijas pret ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu.

Kritiķi skaidro, ka ar šo Trampa soli tiek grauti centieni panākt divu valstu atrisinājumu ar palestīniešiem.

Vācijas valdība pirmdien nosodīja Izraēlas karogu dedzināšanu un antisemītiskos izlēcienus protestu gaitā, valdības preses sekretāram tos raksturojot kā «apkaunojošus».

«Šādi pārkāpumi, kuriem ir skaidrs antisemītisks raksturs, nav pieļaujami,» laikrakstam sacīja Šusters, piebilstot, ka Vācijas valdībai vajadzētu apsvērt likumdošanas soļus, lai novērstu šādus incidentus.

Nākamā demonstrācija pie Berlīnes Brandenburgas vārtiem plānota otrdien plkst.16.

Tramps pagājušo trešdien paziņoja, ka Jeruzaleme tiek atzīta par Izraēlas galvaspilsētu, tādējādi atsakoties no desmitgadēm ilgās piesardzīgās Vašingtonas politikas.

Tramps devis arī rīkojumu Valsts departamentam sākt sagatavošanās darbus ASV vēstniecības pārcelšanai no Telavivas uz Jeruzalemi.

Rietumu līderi pēc Trampa paziņojuma uzsvēruši, ka Jeruzalemes statusa jautājums ir jārisina Izraēlas un palestīniešu sarunās, kā arī pauduši bažas par šī lēmuma ietekmi uz stabilitāti reģionā un miera procesa gaitu.

Arābu un musulmaņu līderi Trampa lēmumu nosodījuši un brīdinājuši par iespējamiem pretsoļiem.

Protesta akcijas pret Trampa lēmumu notikušas palestīniešu teritorijās, kā arī Ēģiptē, Jordānijā, Libānā, Malaizijā, Indonēzijā, citās musulmaņu valstīs un reģionos.


 

Uz augšu