Markus Riva pievērsies budismam, kabalas mācībai, jogai un čakrām

Markus Riva iesilda publiku pirms Ritas Ora uzstāšanās

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Dziedātājs Markus Riva ir viens no retajiem Latvijas mūziķiem, par kuru fano pat tālajā Ķīnā. Mūziķis pavisam nesen priecēja Laimas Vaikules festivāla viesus, un jau pavisam drīz viņu regulāri varēsim vērot arīmuzikālajā šovā «X faktors». Šoreiz Riva izdevumam "Vakara ziņas" atklāja 10 par sevi interesantus faktus. 

ORANŽĀ KRĀSA 

Dziedātāja jaunā veiksmes krāsa ir oranžā, jo dziesmu "Svadhisthana", kas simbolizē sakrālo čakru oranžā krāsā, atzinīgi novērtēja pat Krievijas estrādes karalis Filips Kirkorovs. 

ZIMOLS "LUCKY 1" 

Dziedātāja radītais zīmols "Lucky 1" tapa pagājušajā gadā. Zīmola nosaukums tulkojumā no angļu valodas nozīmē laimīgais, kas pauž dziedātāja pamatvērtības - pozitīvo enerģiju un dzīvesprieku. 

Markus atklāj, ka ir laimīgs, jo spēj izdarīt daudz labu lietu. Dziedātājs neuzskata sevi par augstas klases modes dizaineru un savā apģērba līnijā «Lucky 1» veido ļoti vienkāršus apģērbus -T kreklus, cepurītes un džemperus, kurus var uzvilkt, dodoties uz ballīti vai pat ejot uz veikalu pēc maizes un piena.

"Es smejos, ka tad, kad kreklus uzdāvināju saviem grupas mūziķiem, viņi teica: o, būs ko uzvilkt, kad pēc maizes būs jāiet!" 

ar humoru par savu universālo apģērba līniju stāsta dziedātājs, piebilstot, ka, tā kā uz krekliem nav viņa portreta, tad, lai tos nēsātu, nav jābūt arī lielam Rivas fanam. 

"HUAWEI" TELEFONS 

"Man vienmēr ir paticis fotografēt un iemūžināt dažādus dzīves mirkļus. Pateicoties šim jaunajam telefonam, tā kamerai un tehnoloģijām, kuras attīstās tik ļoti ātri, process kļūst vēl patīkamāks. Telefonā varu klausīties mūziku gan skrienot, gan lidojot. Citreiz es tajā arī rakstu mūziku. Piemēram, vakar, kad izgāju laukā pastaigāties un iegrimu pārdomās, ar telefona palīdzību uzrakstīju vienu jaunu dziesmu albumam. Nav jānēsā līdzi kladīte, nošu lapas, lai visu pierakstītu," stāsta mūziķis. 

GARĪGĀS MĀCĪBAS 

Ap Markus Rivas roku ir apsiets sarkans dzīpariņš, kas simbolizē senebreju kabalas mācību.

Dziedātājs stāsta, ka ir kabalas mācības piekritējs. Viņš atklāj, ka reliģijas ir veids, kā izzināt sevi un smelties enerģiju. Šobrīd dziedātājs ir pievērsies arī budismam, jogai un čakrām. Viņš piebilst, ka nav pārspīlēts fanātiķis, bet, izpētot katru reliģiju, secina, ka katrā notām ir kaut kas, ko var sev aizgūt.

Markus Riva labprāt nēsā dažādus aksesuārus - gan uz kakla, gan rokām.

TETOVĒJUMI 

"Tetovējumi man asociējas ar kādu dzīves posmu, cilvēku vai notikumu. Pēdējais tapušais un man visnozīmīgākais tetovējums ir par godu manai mammai Inesei Ļaksai, kas, nu, jau ir eņģelis. Viņa bija latviešu valodas skolotāja un ļoti svarīgs cilvēks manā dzīvē. Mammu uzveica ļoti smaga slimība. Viņa ar šo slimību ilga vairākus gadus, un tas, protams, ietekmēja arī manu iekšējo pasauli. Mamma aizgāja pagājušajā gadā. Tā dzīvē gadās. Ir lietas, kuras mēs nevaram mainīt. 

Es jau sen gribēju uztaisīt tetovējumu par godu mammai, tikai ilgi domāju, kādā formā tas būs," par sāpīgo zaudējumu stāsta dziedātājs. 

AKSESUĀRI 

Dziedātāja mīļākā zīmola "Daniel Wellington" pulkstenis. Markus pēc izglītības ir pianists, tādēļ sākotnēji rotas uz rokām traucējušas, jo bija daudz jāspēlē. Tagad, kad viņam nav jāspēlē gammas un Čaikovska skaņdarbi, var izpausties gan dziedot, gan rotājoties ar dažādiem aksesuāriem. 

SPORTA APAVI 

"Šīs sākotnēji bija vienkāršas un baltas "Reebok" zīmola botas, kuras kādu dienu izdomāju padarīt interesantākas. Aizgāju uz veikalu un nopirku speciālos flomāsterus, ar kuriem var zīmēt uz audumiem. Pasēdēju un izpaudos kreatīvi. Tādējādi radās kaut kas unikāls, kam daudzi pievērš uzmanību un jautā - kur tādas dabūji? Es atbildu, ka pats zīmēju. Man patīk dažādas lietas pašam gatavot un taisīt. Mana vecmāmiņa strādāja Sabiles ādas un galantērijas izstrādājumu uzņēmumā "Somdaris", un tur bija visādi audumu gabali. Kad biju mazs, sēdēju apģērbu kaudzēs un centos visu ko veidot, īstenojot savas daudzās idejas," savu kreatīvo pusi atklāj Riva. 

SPĪDĪGAIS UZVALKS 

Markus Riva beidzamajā laikā asociējas ar mirdzošo žaketi, kurā bija redzams TV3 šova "X faktors" pirmajā sezonā. Reiz, kad dziedātājs rīta agrumā samiegojies, ar kapuci galvā lidoja no Kijevas, pie viņa pienāca kāds cilvēks un jautāja: "Kur var dabūt tādas spīdīgas žaketes? Mums tādas vajadzētu darba pasākumam." Arī sociālajos tīklos dziedātājam ir rakstījuši vairāki cilvēki, taujājot, vai viņš nevarētu aizdot vai izīrēt spīdīgās žaketes. Pieprasījums bija tik liels, ka dažiem cilvēkiem dziedātājs tik tiešām spīdīgās žaketes ir sācis izīrēt. Kopumā dziedātājam ir 30 dažādas žaketes, kas gan ne visas ir spīdīgas. 

SINGLS "PLEASE DON'T GIVE UP" NO TOPOŠĀ ALBUMA «I CAN» 

Šis būs piektais mūziķa albums, kas iznāks jau šā gada 20. septembrī. Savukārt "Please Don't Give Up" ir jaunākais singls. Mūziķa dzīvē ir bijuši dažādi pārbaudījumi, un tieši vārdi "Please Don't Give Up" ir tie, kurus var attiecināt uz vairākām dzīves situācijām. Riva nav arī no tiem, kas izvēlēsies vieglāko ceļu, jo nebaidās no sarežģītām lietām un situācijām. 

Gaidāmais albums "I Can" būs angļu valodā. Gada beigās iznāks albums arī latviešu valodā. 

ŪDENS AR CITRONU 

Markus Riva ir veselīga dzīvesveida piekritējs. Viņš katru rītu cenšas pagatavot ūdeni ar citronu, lai dienas laikā var atveldzēties. Viņš uzskata, ka katra cilvēka ķermenis ir kā templis, par ko ir jāparūpējas. Dziedātājs atzīst, ka mēdz arī apēst kādu burgeru vai iedzert kolu, tomēr lielākoties viņš ievēro veselīgu dzīvesveidu. 

Uz augšu