Krievijas premjers: Jaunas ASV sankcijas būs ekonomiskā kara pieteikums

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs

FOTO: TASS/Scanpix

Ja ASV izpildīs draudus par jaunu, bargu ekonomisko sankciju noteikšanu Krievijai, tas tiks uzskatīts par "ekonomiskā kara pieteikumu", piektdien paziņojis Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

"Kaut arī es nevēlos komentēt runas par nākotnes sankcijām, es varu pateikt - ja mēs nonāksim līdz kam tādam kā banku darbības vai zināmu valūtu izmantošanas aizliegums, mēs to pavisam noteikti varam saukt par ekonomikas kara pieteikumu," Medvedeva teikto citē ziņu aģentūra "Interfax".

"Un mums pavisam noteikti ir jāreaģē uz šādu karu. Ar ekonomiskiem līdzekļiem, ar politiskiem līdzekļiem, un, ja nepieciešams, ar citiem līdzekļiem," viņš piebilda. "Mūsu amerikāņu draugiem tas ir jāsaprot."

Krievijas rubļa vērtība ceturtdien nokritās līdz zemākajam līmenim pēdējo divu gadu laikā saistībā ar ASV paziņojumu par jaunu sankciju noteikšanu Maskavai par Lielbritānijā martā notikušo uzbrukumu ar nervus paralizējošo vielu bijušajam dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai.

Krievijas Ārlietu ministrija jau apsver, kā atbildēt uz jaunajām sankcijām, ko ASV gatavojas piemērot Krievijai saistībā ar uzbrukumu Skripaļiem, ceturtdien sacīja ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova.

ASV Valsts departaments trešdien paziņoja, ka ASV vēl šomēnes noteiks Krievijai jaunas sankcijas, kas būs atbilde uz "nervus paralizējošās vielas "Novičok" pielietošanu, mēģinot noslepkavot Apvienotās Karalistes pilsoni Sergeju Skripaļu" un viņa meitu Jūliju.

Sankcijas, pēc visa spriežot, stāsies spēkā augusta beigās.

Kā ziņots, 66 gadus vecais Skripaļs un viņa 33 gadus vecā meita Jūlija 4.martā Solsberi pilsētā tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā.

Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok". Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

Uz augšu
Back