Necilvēcīgi: Sužos izglābti sliktos apstākļos turēti 45 kaķi (1)

Foto
LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Valsts policija

Garkalnes novada Sužos kaķu audzētājai konfiscē sliktos apstākļos turētus 45 kaķus, informēja Valsts policija.

Pagājušā sestdienā Valsts policija saņēma informāciju no iedzīvotājiem par iespējamiem dzīvnieku labturības noteikumu pārkāpumiem Sužos. Pēc informācijas saņemšanas policisti pārliecinājās, ka pamestā dārza teritorijā atrodas būri ar vairākiem desmitiem kaķu, tostarp arī šķirnes kaķiem.

Dzīvnieki bija turēti nepiemērotos apstākļos - šauros būros, kuros pat nebija paklāju vai pakaišu. Tāpat kaķiem nebija pietiekamā daudzumā barības, līdz ar to tie bija novārguši.

Policisti pieaicināja dzīvnieku patversmes "Ulubele" darbiniekus, kuri kopumā izņēma 45 kaķus un nogādāja patversmē.

Foto: Valsts policija

Valsts policija ir noskaidrojusi, ka kaķu saimniece ir 1961.gadā dzimusi sieviete, kura kaķus audzējusi pavairošanas nolūkā, lai vēlāk tos pārdotu.

Policisti ir ieguvuši informāciju, ka Sužos kaķi turēti kopš šā gada 15.augusta. Pirms tam sieviete dzīvniekus turējusi dzīvoklī Dreiliņos, taču šo mājokli namu apsaimniekotājs licis sievietei pamest.

Arī iepriekš sieviete nodarbojusies ar kaķu pārdošanas biznesu, un viņai Rīgas Domes administratīvā komisija iepriekš piespriedusi sodu par dzīvnieku turēšanas un labturības prasību pārkāpšanu.

Foto: Valsts policija

Saistībā ar notikušo Valsts policija pret sievieti sākusi administratīvo lietvedību par dzīvnieku turēšanas un labturības noteikumu pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai piespriež naudas sodu fiziskajām personām no septiņiem līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām - no 15 līdz 700 eiro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Foto: Valsts policija

Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja to dēļ nodarīts fizisks vai materiāls zaudējums, piespriež naudas sodu fiziskajām personām no 15 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 1400 eiro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Lietas materiāli pēc piekritības tiks nosūtīti Pārtikas un veterinārajam dienestam lēmuma pieņemšanai.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu