Ebolas vīrusa uzliesmojumā Kongo miruši 75 cilvēki

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Reuters/ScanPix

Ebolas vīrusa uzliesmojumā, kas 1.augustā sākās Kongo Demokrātiskās Republikas (Kongo DR) austrumos, mirušo skaits ir pieaudzis līdz 75 cilvēkiem, pirmdien paziņoja Veselības ministrija.

"Šajā rajonā ir ziņots par pavisam 111 hemorāģiskā drudža gadījumiem," no kuriem 83 ir apstiprināti un 28 tiek uzskatīti par iespējamiem, teikts ministrijas paziņojumā.

Svētdien bija ziņots par 67 mirušajiem.

Foto: Reuters / Scanpix

Ebolas vīrusa uzliesmojums notiek Ziemeļkivu provincē, kurā darbojas bruņoti grupējumi.

Tas ir desmitais Ebolas vīrusa uzliesmojums Kongo DR kopš 1976.gada, kad šis vīruss pirmoreiz tika identificēts un nosaukts valsts ziemeļos esošas upes vārdā.

Ebolas vīruss izplatās, nonākot saskarsmē ar inficēta cilvēka asinīm un citiem ķermeņa šķidrumiem. Mirstības rādītāji pēc inficēšanās ir ļoti augsti.

Saslimšanas pazīmes ir augsta temperatūra, galvas, muskuļu, kuņģa sāpes, iesnas un citi gripai raksturīgi simptomi. Pēc tam sākas plaša asiņošana. Vairumā gadījumu slimošanas iznākums ir letāls.

Ebolas vīruss ilgi tika uzskatīts par neārstējamu slimību, tomēr ātra izolācija un strauja tādu simptomu kā vemšana, caureja un dehidrācija ārstēšana ir palīdzējusi dažiem pacientiem izdzīvot.

Ebolas vīrusa epidēmijā, kas no 2013. līdz 2015.gadam piemeklēja Gvineju, Libēriju un Sjerraleoni, nomira vairāk nekā 11 300 cilvēku.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu