Skip to footer
Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Pazīsti bīstamu slimību simptomus

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Ja raizējaties par veselību, labāk dodieties pie ārsta.

Postošāk veselību ietekmē neziņa, nevis patiesība par savu kaiti. Laikus pamanītas slimības pazīmes var novērst ilgu ārstēšanos. Nieka neievēroti simptomi var piesaistīt gultai uz ilgu laiku.

Sāpes krūškurvī

Iespējamie cēloņi var būt dedzināšana jeb grēmas, kā arī pārejošas, bet asas sāpes krūškurvja lejasdaļā — dūrējs sānos, kas parasti rodas fizisku vingrinājumu laikā, ja organisms nav pieradis pie slodzes.

Dažkārt sāpes aiz krūškaula signalizē par stenokardiju, kas var novest pie infarkta, jo sirds muskulis ar asinīm nesaņem pietiekami daudz skābekļa. Stenokardijas slimniekiem var būt svīšana un elpas trūkums.

Biežas sāpes

Biežas galvassāpes parasti rada stress un paaugstināts asinsspiediens. Sāpju cēloņi parasti ir arī muskuļu sāpes pēc fiziskas piepūles un sastiepumu dēļ, kaulu sāpes, kas nāk līdz ar vecumu, vai iekaisums.

Sāpes paribē var radīt kuņģa čūla (parasti čūlu izraisa helikobaktērija), kuņģa čūlas cēlonis var būt aspirīnam līdzīgas zāles.

Biežu galvassāpju gadījumā, kā arī bieži izjūtot sāpes vēderā vai krūškurvī, vienmēr jāvēršas pie ārsta. Īpaši — ja vērojams arī ķermeņa masas zudums, pastāvīgs nogurums, vai pārmaiņas vēdera izejā.

Sāp kakls un ir aizsmakusi balss

Biežākie cēloņi ir ilgstoša infekcija kaklā vai deguna blakusdobumos.

Nopietnākos gadījumos aizsmakumu var radīt traucējumi balsenes muskuļos vai nervos sakarā ar jaunveidojumu balss saitēs. Visbiežāk tas ir labdabīgs mezgliņš uz balss saitēm.

Griezieties pie ārsta, ja balss ir aizsmakusi, ja mutē ir kāda sāpīga vieta vai kakls sāp ilgāk par trim nedēļām. Apmeklējiet zobārstu, regulāras apskates ļaus atklāt čūlas, kas dažkārt var liecināt par mutes dobuma audzēju.

Mazinās ķermeņa masa

Iespējams, ka svara zudumu radījuši uztraukumi. Bēdas un uztraukums var mazināt apetīti. Taču svara zudums var liecināt arī par cukura diabētu vai pārlieku aktīvu vairogdziedzeri. Svara zudumu var radīt caureja.

Nopietnāks gadījums ir audzējs, kas nerada nekādus simptomus. Retos gadījumos tā var būt arī apslēpta infekcija, piemēram, tuberkuloze vai sirds vārstuļu infekcija.

Pēkšņa asiņošana

Pret asiņošanu vienmēr jāizturas nopietni, jo cēlonis var būt audzējs, kas bojā asinsvadus un izraisa asiņošanu.

Biežākais asiņošanas cēlonis no taisnās zarnas ir hemoroīdi. Asiņošanu var izraisīt arī kuņģa čūla, par to signalizē melna vēdera izeja. Par kuņģa čūlas asiņošanu liecina arī atvemtās masas, kas izskatās kā kafijas biezumi.

Asiņošana asinsvadu bojājuma dēļ var būt no deguna. Asinis urīnā var parādīties nierakmeņu dēļ.

Ja klepojat asinis, ja pamanāt sarkanas vai tumšas daļiņas atvemtajās masās, ja ir melnas, dīvaini smakojošas fekālijas, ja rodas asiņošana starp mēnešreizēm vai pēc dzimumakta, ja asiņošana ir grūtniecības laikā un pēc menopauzes, ja pamanāt asinis jebkurā šķidrumā, kas izdalās pa jebkuru ķermeņa atveri, tie ir simpomi, kas prasa, lai tiem pievērstu uzmanību.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu