RTU šogad par trešdaļu kāpis ārzemju studentu skaits

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) jaunajā akadēmiskajā gadā par trešdaļu pieaudzis ārzemju studentu skaits, zināja augstskolā.

Paplašinot starptautisko sadarbību, šogad RTU uzņemts 1371 ārzemju students, un tas ir par 30 % vairāk nekā pērn. Piesaistīto studentu skaita pieaugumu augstskolā skaidro ar mērķtiecīgas RTU darbības rezultātu, jo internacionalizācija ir viens no augstskolas stratēģiskajiem mērķiem, un tas sasniegts bez būtiska valsts atbalsta.

Pavisam RTU mācās studenti no 80 pasaules valstīm. Vislielākā ārzemju reflektantu interese pamatstudijās ir par studiju programmām "Datorsistēmas", "Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve" un "Uzņēmējdarbība un vadība". Populārākās augstākā līmeņa studiju programmas ir "Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve", "Datorsistēmas", "Telekomunikācijas".

Kopumā studijas jaunajā akadēmiskajā gadā sāks vairāk nekā 5000 jauno studentu visos studiju līmeņos.

Šogad studijas sākušos gaida jauninājums - 2. vai 3.kursā visiem RTU inženierzinātņu studentiem būs jāapgūst arī uzņēmējdarbības modulis, kurā topošie inženieri apgūs uzņēmējdarbības pamatus, lai savus izstrādātos jaunos produktus paši spētu arī veiksmīgi komercializēt.

RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis uzsvēra, ka augstskolai ir svarīgi izaudzināt ne tikai darba ņēmējus, bet arī darba devējus, kuri paši ne tikai radītu jaunas tehnoloģijas, bet veiksmīgi savas inovācijas spētu arī pārdot, tā veicinot gan jauno produktu ieviešanu tirgū, gan tautsaimniecības attīstību, gan personīgo izaugsmi un labklājību.

Jaunajā akadēmiskajā gadā RTU studentiem piedāvā arī divas jaunas studiju programmas - bakalaura profesionālo studiju programmu "Finanšu pārvaldības informācijas sistēmas", kas tiek īstenota sadarbībā ar Banku augstskolu (BA), un maģistra akadēmisko studiju programmu "Digitālās humanitārās zinātnes".

Uz augšu
Back