Juglas kauju 101.gadadienas atceres pasākums pulcē vairāk nekā 1500 skolēnu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Dabas parkā "Ogres Zilie kalni" pie Dubkalnu ūdenskrātuves šodien plkst.9 sākās Juglas kauju 101.gadadienas atceres pasākums, kurā piedalīsies vairāk nekā 1500 skolēnu, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Pasākuma mērķis ir izkopt skolēnu nacionālo pašapziņu un piederības sajūtu Latvijai, izzināt Juglas kauju vēsturi, izrādīt cieņu karavīriem, kuri cīnījās par Latviju, kā arī iepazīstināt skolēnus ar Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto tehniku un ekipējumu.

Pasākums sāksies ar trīs kilometru garu pārgājienu, kas noslēgsies ar svinīgu ceremoniju pie Dubkalnu ūdenskrātuves. Pēc tās skolēniem būs iespēja piedalīties informatīvi izzinošās aktivitātēs.

Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri demonstrēs militāro tehniku un ekipējumu, Gaisa spēku helikopters veiks meklēšanas un glābšanas operācijas paraugdemonstrējumus. Savukārt Zemessardzes 54.Inženiertehniskais bataljons sniegs iespēju skolēniem apskatīt bataljona ekipējumu un Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas informatīvo stendu, veiks paraugdemonstrējumus ar kāpurķēžu transportieri, kā arī organizēs militarizētu šķēršļu joslu un stafetes.

Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvji iepazīstinās ar dienesta iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos, savukārt Jaunsardzes un informācijas centrs piedalīsies ar informatīvo stendu un Jaunsardzes aktivitātēm.

Latvijas vēsturē Juglas kaujas uzskatāmas par otru lielāko latviešu strēlnieku varonības apliecinājumu pēc Ziemassvētku kaujām. 1917.gada 1.septembrī Austrumu frontes Daugavas sektorā sākās lielākā vācu ofensīva triju kara gadu laikā ar mērķi ielenkt un iznīcināt Krievijas 12. armiju, kas aizsargāja Rīgu, un ieņemt pilsētu.

Uzbrukums sākās tagadējo Salaspils un Ikšķiles novadu teritorijā, kur aizsardzības pozīcijas bija ieņēmuši latviešu strēlnieku pulki. Divdesmit sešu stundu laikā cīņā pret vāciešiem savas dzīvības atdeva vairāk nekā puse no 5. Zemgales pulka strēlniekiem un 80% pulka virsnieku.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu